Kasım Ayında Dikilen Lale Soğanları Boy Gösterdi

Haberler
2011 Kasım ayında şehrin muhtelif bölgelerine dikilen lale soğanları boy gösterdi.


Bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 2011 Kasım ayında şehrin muhtelif bölgelerine dikilen lale soğanları boy gösterdi.

Baykent’teki istinat duvarı ve ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hacı Ali POLAT, geçtiğimiz Kasım ayında buraya dikilen lale soğanlarının boy gösterdiğini görünce sevincini gizleyemedi ve Bayburt’ta lale devrinin başladığını söyledi. Rengârenk görüntüsü ve mis gibi kokusuyla lalelerin hem göze hem de burna hitap edeceğini belirten Başkan POLAT, “2012 yılında yapacağımız çalışmalar arasında Şair Zihni Kent Ormanı, Gençlik Parkı, İmarettepe Sosyal Tesisleri ve burada yapacağımız ağaçlandırma ile şelale vatandaşlarımıza gelip dinlenebileceği, eğlenebileceği, spor yapabileceği ve rahat nefes alabileceği imkânları sunuyor. Bunların yanında burada belediyemiz tarafından dikilen lale soğanlarının boy göstermesi gerçekten çok sevindirici bir durumdur. Geçtiğimiz Kasım ayında şehrimizin muhtelif bölgelerine diktiğimiz yaklaşık 500 adet lale soğanının Bayburt’ta da yetişebileceğine kanaat getirdik. Kültürümüzde de önemli bir yeri olan laleleri artık bundan sonra binlerce dikerek şehrimize muazzam görüntü katacağız”dedi.

Park ve yeşil alanlarda mevsimlik çiçek dikimi ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra 2011 Kasım ayında şehrimizin değişik bölgelerine lale soğanı diktiklerini belirten bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nuh KARACA ise, bahar ayına girdiğimiz şu günlerde lalelerin boy gösterdiğinin sevindirici olduğunu belirterek, özellikle kavşaklar olmak üzere, orta refüjler ve parklarda dikimlerin gerçekleştiğini söyledi. KARACA, Değişik renklerle şehrimize güzel görüntü katacağını söylediği lalelerin bundan sonra daha da fazla dikileceğini dile getirdi.

  Etiketler

  Kasım, Ayında, Dikilen, Lale, Soğanları, Boy, Gösterdi, Kasım, ayında, şehrin, muhtelif, bölgelerine, dikilen, lale, soğanları, boy, gösterdi

  FACEBOOK HESABINIZLA YORUM YAPABİLİRSİNİZ
  (Yorumlar Yazarlarına aittir. İçeriklerinden Sitemiz Sorumlu Degildir.)
  KÜFÜR VE HAKARET İÇEREN YORUMLAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

   
   
   
   
   
  Hiç Yorum yapılmamış, İlk yorumu yapan siz olun
  Adınız:
  Yorum:
  Güvenlik Kodu:
  Güvenlik Kodu
  Güvenlik Kodu:
  Powered by Turk-CMS © 2011