12 Yıllık Feryadımızı Duyun artık!

12 Yıllık Feryadımızı Duyun artık!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 yıl önce kaybolan Emine Karaman için, Karaman ailesi Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Bundan tam 12 yıl önce 31.07.2003 tarihinde Bayburt Örence köyünde düğün esnasında, 2001 yılında Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluş törenleri yapılırken kaza sonucu Şehit olan Şahmettin Karaman’ın kızı olan Emine Karaman kaybolmuştu.

Kaybolan Emine Karaman’ın Amcası Fahrettin Karaman Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Pazar günü Bayburt’u ziyaretlerinde mektup verdiklerini ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan gelecek müjdeli haberi beklediklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan Yeğenim Emine Karaman’ın bulunması için desteklerini beklediklerini, Şehit çocuğu olan Emine’nin bulunmasını, Annesinin gözyaşlarının dinmesi için Allah rızası için devlet büyüklerimizin ellerinden gelen yardımı yapmalarını beklediklerini belitti.

Karaman Ailesi olarak 12 yıldır gelecek müjdeli bir haber bekledik diyen Fahrettin Karaman, bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadık, Biz Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun kaybolan kızımızı bulacaklarından Allah’ın izniyle eminiz.”

Gadalar taraftar grubu, Bayburt Grup İl özel idare spor ve Anadolu Üsküdar spor ile oynanan maç sırasında, Emine’nin bulunması için “12 yıllık feryadımızı duyun artık! Şehit kızı Emine’yi bulun artık! Başbakanım” yazılı pankart astılar.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na 26 Nisan 2015 tarihinde Karaman ailesi tarafından verilen mektup:

SAYIN BAŞBAKANIMIZA

31/07/2003 tarihinde Bayburt Öğrence Köyü’nde dayımızın düğünü vesilesiyle bulunduğumuz esnada ailemizden Şehit ŞAHMETTİN KARAMAN’IN üç yaşındaki kızı Emine KARAMAN kaybolmuş ve durum jandarmaya bildirilmiş fakat bugüne kadar herhangi bir sonuç alınamamıştır.

O gün itibariyle Sakarya ili Sapanca ilçesinden olduğu iddia edilen iki bayan şüpheli olarak takibe alınmış fakat bundan da herhangi bir olumlu sonuç elde edilememiştir.

Şehit çocuğu olan Emine’nin bulunması için çeşitli devlet büyüklerimizden ve medyadan taleplerimiz oldu fakat bunlardan da herhangi bir netice alınamamıştır.

Eşini elim bir kazada Şehit veren ve yavrusunun kayıp olayının üstünden yıllar geçmesine rağmen umudunu kaybetmeyen acılı annemizin gözyaşlarının dinmesi için acımızı paylaşacağımızı bilerek sizden yardım ve destek bekliyoruz.

Lütfen Sayın Başbakanım Allah rızası için bizden yardımlarınızı esirgemeyiniz.

Karaman Ailesi
Fahrettin KARAMAN
TEL :05352119354

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir