1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 97’inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bayburt’ta da coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Caddesi’ndeki kutlamalar Vali Cüneyt Epcim’in, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker ve Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile vatandaşların bayramını tebrik etmesiyle başladı. Daha sonra törene katılanlar tarafından Saygı Duruşu’nda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) adına konuşan İkmal Yüzbaşı Sema Saraç Akat 30 Ağustos Zaferi’nin 97’inci yıl dönümünü ulusça kutlamanın haklı gurur ve heyecanının yaşandığını söyledi. Türk Milleti’nin ordusuyla birlikte varlığına kast edenlere karşı tarihte eşine az rastlanır bir zafer kazandığını dile getiren Yüzbaşı Akat, “Aziz yurduna ve bağımsızlığına kast eden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eser olan bu zaferin her safhası tek tek düşünülmüş, hazırlanmış ve yönetilmiştir.” dedi.

Yüzbaşı Akat’ın konuşması sonrasında günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. Tören birliklerinin geçişiyle kutlamalar sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarına Vali Cüneyt Epcim, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir