1. Haberler
  2. Bayburt Müftülüğü
  3. 42 Hafize İçin Taç Giyme Töreni Yapıldı

42 Hafize İçin Taç Giyme Töreni Yapıldı

42 Hafize İçin Taç Giyme Töreni Yapıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt il Müftülüğü’ne bağlı Kur’an kursunda hafızlıklarını tamamlayan 42 Bayan öğrenci için Bayburt Kültür Merkezi Salonu’nda ‘İcazet ve taç giyme töreni ‘ düzenlendi.

Bayburt il Müftülüğü’ne bağlı, Bayburt merkez Dedeoğlu yatılı kız kuran kursundan 22, Bayburt merkez yatılı kız kuran kursundan 18 ve Danişment köyü yatılı kız kuran kursundan da 2 olmak üzere hafızlıklarını tamamlayan toplam 42 Bayan öğrenci için, Bayburt Kültür Merkezi Salonu’nda ‘taç giyme’ töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ,istiklal marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanan programa, il müftüsü Kemalettin Aksoy ,İl müftülüğü din hizmetleri ve eğitim şube müdürü Nasrullah Bilgin, il müftülüğü vaizeleri, Kuran Kursu Yöneticileri, Kuran Kursu öğreticileri, öğrenciler,aileleri ve kalabalık bir izleyici kitlesi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan il müftüsü Kemalettin Aksoy:’’ Bugün burada il müftülüğümüze bağlı Kur’an kursundan mezun olan 42 hafizenin taç giyme törenini gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Peygamber efendimiz (s.a.v.):’sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğreteninizdir’ buyuruyor. 42 hafize Kur’an’ı hıfzetti. Ayrıca oruç beyli kuran kursumuzdan da 15 erkek hafızımız mezun oldu. Her yıl 50 ye yakın hafızımız mezun oluyor ,inşallah bu sayıyı daha da artıracağız. Kendilerini hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.

Program, kuran kurslarında okuyan öğrencilerin şiir ve ilahileriyle devam etti. Taç giyme töreninin ardından mezun olan Hafizelere, il müftüsü ,Şube müdürü ve Yöneticiler tarafından diplomaları ve çeşitli hediyeler verildi. İl müftüsünün duasıyla program sona erdi.

FOTO GALERİ

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir