1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Ak Gençlik’ten Serdar Tuncer Söyleşisi

Ak Gençlik’ten Serdar Tuncer Söyleşisi

Ak Gençlik’ten Serdar Tuncer Söyleşisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Bayburt İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen söyleşi programlarının bu ayki konuğu Serdar Tuncer oldu. 

İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ve Bayburt Milletvekili Fetani Battal’ın da katıldığı programda sevilen TV programcısı, şair / yazar Serdar Tuncer sahne aldı. Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda açılış konuşması yapan AK Parti Bayburt İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Tataroğlu şunları kaydetti; 

“Sayın Milletvekillerim, Sayın İl Başkanım, İlçe Başkanım, Sayın Müdürlerim, Kıymetli kardeşlerim ve değerli büyüklerim sizleri saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. 

Serdar Tuncer beyefendi ile gerçekleştireceğimiz söyleşi programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. 

Değerli kardeşlerim ve kıymetli büyüklerim, Birlikte Rahmet, bereket vardır. Bugün burada çeşitli duygu ve düşünceler ile bir arada bulunuyoruz. Rabbimden birliğimizin daim, gecemizin hayırlı olmasını niyaz ediyorum. 

AK gençlik olarak, üzerimizdeki büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Biliyoruz ki bu şehrin de bu ülkenin de hatta dünyanın da geleceğine yön verebilecek olan gençlik bu toprakların gençliğidir. 

Gençlik yoksa, gençlik eksik ise, gençlik dinamizmini kaybetmiş ise kazanabileceklerimizin sayısı yok denecek kadar aza inmiş demektir. 

Bu nedenle gençliğin her platformda, fikriyle, zikriyle olmasını, karar mekanizmalarında etkin olmasını önemsiyoruz. Gençlik olarak üzerimizde büyük ama bir o kadar da onurlu bir yük var. 

Biz gençler olarak bu sorumluluğun her ne kadar farkında olsak ta, her ne kadar bu minvalde gayretli olsak ta sözlerimi Yusuf Kaplan’ın gençlik tanımı ve ideali ile bitirmek istiyorum. 

Nasıl bir gençlik ? 

İlâhî Şiarlarla yoğrulan, Nebevî Şuurla donanan, Hakikat Ağacı’nı Beşerî Şiire durdurmak için Yola koyulan bir gençlik…

Rahmet Elçisi’nin yolunu yolu bilecek, başka bütün yolları elinin tersiyle iterek hakikatin izini sürecek bir gençlik…

Dünyanın ayartıcı nimetlerini elinin tersiyle iten, hayatını, hakikate gebe, insanlığın “susuzluğu”nu giderecek “ırmakları” akıtmaya vakfeden bir gençlik…

Hz. Ömer olacak; zifirî karanlıkta kapkaranlık bir kayada haksızlığa uğrayan kara bir karıncanın hakkını arayacak bir gençlik…

Bir eline güneşi, bir eline dünyayı verseler, davasından, iddiasından ve hakikatten aslâ vazgeçmeyecek şuurda bir gençlik!

Varoluş alanını bu daracık dünyayla sınırlamayacak, gemisinde bütün insanlığa yer açacak, kucak açacak, Ötelerin ötesine kanat çırpacak bir gençlik.

Bir kez daha katılımlarınızdan ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi. 

Gençlik Kolları Başkanı’nın konuşmasından sonra kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat ise şunları kaydetti;

“Öncelikle Gençlik Kolları Başkanımıza ve ekibine bu organizasyon için teşekkür ediyorum. Sizleri talep ettiğiniz isimlerle tekrardan buluşturmayı arzu ediyoruz. İnanıyoruz ki 2023 seçimlerinde de hep birlikte güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği vermeye devam edeceğiz inşallah. Katılımlarınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Gençlik’ten Serdar Tuncer Söyleşisi
Ak Gençlik’ten Serdar Tuncer Söyleşisi
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir