AK Parti Bayburt Gençlik Kolları’ndan Filistin’e Destek

AK Parti Bayburt Gençlik kolları tarafından Bayburt’ta Filistin’e destek açıklaması yapıldı ve yapılan insanlık dışı zulmün durdurulması istendi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Bayburt Gençlik kolları tarafından Bayburt’ta Filistin’e destek açıklaması yapıldı ve yapılan insanlık dışı zulmün durdurulması istendi.

Bayburt Saat kulesi önünde Başkan Batuhan Tataroğlu tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Cumhuriyet caddesinde Filistin’e destek yürüyüşü yapıldı.

Cumhuriyet caddesinde Filistin özgürdür özgür kalacak, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Katil İsrail sloganları atılırken tekbir sesleri ile Filistin’e destek yürüyüşü yapıldı.

İsrail’in yaşlı ve çocukları hedef alan Gazze’de insanlara yaptığı zulmün bir an önce durdurulması istendi.

AK Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Tataroğlu tarafından Filistin’de Zulme Dur de basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

AK Parti Bayburt Gençlik Kolları'ndan Filistin'e Destek

Sayın Milletvekilim, İl Başkanım, çok kıymetli genç kardeşlerim ve değerli basın mensupları. Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen göz yaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK PARTİ Bayburt İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız.

1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekimden bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur.

Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara bir leke olarak yazdırmıştır.

Gazze’deki yaşlı, kadın, çocuk; her bir sivilin su ve gıda dahil tüm temel ihtiyaçlarını bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında, ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sessiz kalmış,  hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya girmiştirler.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazıkki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.

41 km uzunluğu 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de, bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir.

Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hemde küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır. 

Bugün burada olduğu gibi ,81 ilimizin tamamında eş zamanlı bir şekilde, AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak;

Bugün Gazze’de soykırıma dur de

Bugün Gazze’deki vahşete dur de

Bugün Gazze’deki zulme dur de

Bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına dur de

Bugün İsrail’e dur de, Diyerek haykırıyoruz ve #SayStop demeye devam ediyoruz. 

Bu vatanın gençleri hem kültürü hemde uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır. 

Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; 

Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç, Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zülme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır. 

Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK GENÇLİK olarak Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir