AK Parti’de 2. Hakan Kobal Dönemi

AK Parti'de 2. Hakan Kobal dönemi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tek liste ile kongreye katılan AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, 357 oyla ikinci kez başkan seçildi.

Şairzihni Kültür Merkezi’nde saat 11.00’da başlayan AK Parti Bayburt 5. Olağan Kongresi’ne Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş, Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, eski Bayburt Milltvekili Fetani Battal, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve partililer katıldı.

Kongrenin divan başkanlığını AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hüseyin Samani, divan başkan yardımcılığını ise Bayburt Koordinatörü Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz yaptı. Kongrede; Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Daştan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Kılıç, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Eraslan ise katip üye olarak görev yaptı.

Tek liste ile kongreye katılan AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, 357 oyla ikinci kez başkan seçildi.

Kobal: “Tarih yazmayı seven bir şehrin çocuklarıyız..”

Yeniden İl Başkanı seçilen Hakan Kobal, kongrede yaptığı konuşmada “Biz Bayburt olarak tarih yazmayı seviyoruz, bu gördüğünüz teşkilat 10 Ağustos sürecinde tarih yazmıştır” dedi. Yoğun sevgi gösterileri eşliğinde kürsüye çıkan Kobal, partililere şöyle seslendi:

“10 Ağustos sürecinde bu teşkilat tarih yazdı. Bu teşkilat ilçe, belde ve tüm köylerimizde aşkla, şevkle ve gayretle çalıştı. Sizler sadece Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine şahitlik etmediniz, aynı zamanda bu tarihi hadiseyi bizzat kendi ellerinizle inşa ettiniz, imar ettiniz ve hatta rekor kırdınız. Sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum.

Yiğit Bayburtlular, dava arkadaşlarım, bizler tarih yazmayı seven bir şehrin çocuklarıyız. Çalışmalarımızı daha yoğunlaştıracağız ve önümüzdeki genel seçimde yeni Türkiye’nin Başbakanıyla daha çok çalışarak 2023 vizyonuna doğru yol alacağız. Bu millete efendi değil hizmetkâr olacağız. Yönetim listemizde bulunan veya bulunmayan bütün dava arkadaşlarımızla birliğiz, beraberiz. Durmak yok yola devam diyoruz.”

AK Parti Bayburt İl Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Kenan Aktürk, Mehmet Kaymak, Ebru Birsen, Köksal Akdeniz, Yaşar Kiki, Gültekin Çobanoğlu, Lütfü Bölen, Talat Başgül, Orhan Okumuş, Seddar Saka, Fadime Sevgi, Kuddusi Kacır, Yavuz Çelik, Mustafa Öztürk, Mustafa Eraslan, Ersoy Özbek, Büşra Okumuş, Faysal Köprücü, Mehmet Kolcu, Ahmet Camadan, Fahrettin Kahraman, Yılmaz Develi, Seval Kurtoğlu, Bünyami Beyazıt, Ülker Akdeniz, Şükrü Kayalı, Yaşar Güneş, Selim Haşlak, Hüseyin Şahin.

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Abdulkadir Ekşi, Erdem Akkoyunlu, Davut Kiki, Turgut Kaban, Burhani Altınay.

Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Asil Üyeleri: Nail Koçoğlu, Ali Özdemir, Resul Kurt.

Büyük Kongre Delegeleri: Mete Memiş, Hakan Kobal.

Haber Metni: Bayburt Postası

Foto Galeri

https://www.youtube.com/watch?v=5ZjeJrfeNE4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir