Ak Parti’den Kadına Yönelik Şiddete Tepki

Ak Parti’den Kadına Yönelik Şiddete Tepki
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, yaptığı açıklamada; “Kadına yönelik şiddetin her türlüsünü kınıyoruz” dedi.

Şair Zihni Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti aday adaylarının belirlenmesi temayül yoklaması öncesi bir basın açıklaması yapan Kobal, kadına yönelik şiddete son vermek için kararlı olduklarını söyledi. Kadın kolları üyeleriyle birlikte konuyla ilgili imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Kobal, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Kadına yönelik her türlü şiddet toplumu derinden yaralamaktadır. Bunun için kadına karşı şiddetle mücadeleye son vermek için kararlıyız bizde varız. Kadına yönelik her türlü şiddetin acı ve ızdırap veren, yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna, toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip, anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna, kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile asla meşrulaştırılamayacağına inanıyoruz. Hayat arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar, bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir.

Bu nedenle; kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız. Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim. Kadına karşı şiddetle mücadelede, toplumun bütün bireyleri olarak üzerimize düşen görevi yapmak üzere kararlıyız biz de varız.”

Partililer, açıklamanın ardından kültür merkezinde bulunan standa geçerek kampanyaya destek için imzalarını attılar.

Şair Zihni Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti aday adaylarının belirlenmesi temayül yoklaması başlangıcında AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ve Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş Temayül Yoklamasına da ilk oyu kullandılar.

Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir