1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Akşarlılar Belde Olmak İçin Çalışma Başlattı

Akşarlılar Belde Olmak İçin Çalışma Başlattı

Akşarlılar Belde Olmak İçin Çalışma Başlattı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yasalaşan belediyeler kanunu ile Bayburt’ta köye dönüşen beldelerden biri olan Akşar Köyü’nün tekrar belde olması için gurbetteki Akşarlılar mücadele başlatacak.

İstanbul, Bursa, Bayburt’ta yaşayan Akşar köylüleri, İstanbul Akşar Köyü Derneği çatısı altında köye dönüştürülen eski beldeleri için harekete geçiyor.

Yaklaşık 2 yıl önce İstanbul Kartal’da kurdukları dernekle gurbetteki Akşarlıları bünyesinde toplayan ve çeşitli faaliyetler gerçekleştirerek gelenek ve göreneklerini yaşatmaya çalışan dernek, şimdi de köye dönüşen eski beldelerini tekrar belde yapmak için yoğun bir mücadele içerisine girecek.

Dernek Başkanı Ali Osman Çolak konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, köyde ve gurbette olan hemşerileriyle irtibata geçtiklerini ve beldelerini nasıl geri kazanacakları konusunda istişareler yaptıklarını belirterek, “Daha önce belediye olan köyümüz tekrar belediye ye dönüşmesi için ne yapabiliriz dedik ve karar aldık. Bir çalışma yapmaya başladık. İlk önce sosyal medyadan örgütleşerek daha sonrada büyüklerimizden destek alarak, hukuksal bir çalışma yapmak istiyoruz. İlk önce sayın vekilimize, bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar konuyu arz etmek edeceğiz. Ama bizlerin desteğe ihtiyacı var. Bu desteği sadece köylülerimizden değil tüm Bayburtlulardan istiyoruz. Bizim köyümüzün belde olması Bayburt’umuz içinde faydalı olacaktır. Ben ve benim gibi bazı arkadaşlarımın da şartlar el verdiği takdirde köyümüze geri dönüş yapma isteği var. İnşallah bunu da gerçekleştirerek köyümüzü tekrar belde yapmak istiyoruz.” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir