1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Arpalı Beldesi’nde Bin Dekar Bataklık Meraya Dönüştürülüyor

Arpalı Beldesi’nde Bin Dekar Bataklık Meraya Dönüştürülüyor

Arpalı Beldesi’nde Bin Dekar Bataklık Meraya Dönüştürülüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Arpalı Belediyesi’nin girişimleri neticesinde çiftçiler tarafından talep edilen mera alanının oluşturulması için çalışmalara başlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen proje doğrultusunda daha önce bataklık olan 1000 dekarlık alan meraya dönüştürüldü.

Çalışmaların sürdürüldüğü alanda Bayburt Valisi Cüneyt Epcim incelemelerde bulundu. İncelemeleri esnasında iş makinesine çıkarak çalışmalara destek oldu.

Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur ile Tarım ve Orman il Müdürü Selami Ersen’den bilgi alan Bayburt Valisi Epcim, çalışmaların Arpalı halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Bayburt Valisi Epcim, alanda halihazırda korunga ve domuz ayrığı tohumu ekiminin yapıldığını, bakım ve sulama çalışmalarının da yıl boyunca devam edeceğini kaydetti. Bölgedeki askeri kışla projesi nedeniyle çiftçilerin bir süre otlaklardan uzak kaldığını belirten Bayburt Valisi Epcim, çalışmalarla bu sorunun çözüme kavuşacağının altını çizdi.

Bayburt Valisi Epcim, 1 milyon metrekarelik devasa yüzölçümüyle çalışmaların yürütüldüğü sahanın aynı zamanda beldenin gelecek yıllardaki ihtiyacına da fazlasıyla cevap vereceğini belirtti.

Arpalı Beldesi’nde Bin Dekar Bataklık Meraya Dönüştürülüyor
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir