Aydıncık Köyü Derneği Güngören’de Yeni Yerinde!

Aydıncık Köyü Derneği Güngören'de Yeni Yerinde!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güngören’de bulunan Aydıncık (Malasa) Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği, kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan binasının ardından yenilenen mekanında açıldı.

Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş ve Aydıncık Derneği Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde konuşma yaptılar.

Dernek Başkanı Ali Durmuş, yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederek, “Aydıncık Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği olarak, hemşerilerimiz arasındaki dayanışmayı ve birlik beraberliği güçlendirmek için çalışıyoruz. Yeni dernek binamızda daha da geniş imkanlarla hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise derneklerin önemine vurgu yaparak, “Bayburt, ülkemizin çimentosu konumundadır. Bu güzel derneğin açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Derneğin hemşerilerimize ve Bayburt’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir de Bayburtlu hemşerilerinden memnuniyetlerini dile getirerek her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş da açılışa katılanlara teşekkür ederek, “Derneklerimiz, hemşerilerimiz arasındaki bağları güçlendirmede ve kültürümüzün yaşatılmasında önemli rol oynamaktadır. Aydıncık Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği’nin yeni binasının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılış töreninin ardından misafirlere ikramlar da sunuldu.

Aydıncık Köyü Derneği Güngören'de Yeni Yerinde!
Aydıncık Köyü Derneği Güngören'de Yeni Yerinde!
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir