1. Haberler
  2. Bayburt Aydıntepe
  3. Aydıntepe Kaymakamı ve Vatandaşlar Gönüllü Olarak Sulama Kanalını Temizledi

Aydıntepe Kaymakamı ve Vatandaşlar Gönüllü Olarak Sulama Kanalını Temizledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta üç köyün tarımı için hayati önem taşıyan sulama kanalı Kaymakam Mehmet Arsoy’un öncülük ettiği çalışma ile temizlendi.  

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine bağlı üç köyün sulama kanalı vatandaşların ortak çalışması ile temizlendi.

Aydıntepe Kaymakamı Mehmet Arsoy’un da katıldığı çalışmalarda vatandaşlar, sulama kanalının kepçenin giremediği alanlarında biriken toprak yığınlarını, taşları ve çöpleri kazma-kürek yardımı ile temizledi.

Çayırköprü, Değirmencik ve Konursu köylerinden 100’ün üzerinde vatandaşın katıldığı çalışmalar 4 saat sürdü.

500 metrelik alandan yapılan çalışmalara bizzat katılan ve yoğun emek veren Aydıntepe Kaymakamı Mehmet Arsoy, çalışma hakkında bilgi verdi. 

Kaymakam Arsoy, alanın fiziki yapısı itibariyle sadece insan gücü ile temizlenebildiğini, kendisinin de vatandaşlara öncü olmak adına çalışmalara katıldığını belirtti.

Temizliğin ardından birkaç yıldır kullanılmayan kanalın, yeniden tarıma hizmet edecek olmasının sevindirici olduğunu bildiren Arsoy, imece kültürünün de tekrardan ortaya çıkmasına vesile olan çalışmaya destek sunan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Çayırköprü köyü muhtarı Halil Zengin de yıllardır bakımı onarımı yapılmayan çalışmaya destek sunan vatandaşlar ile imece usulünün yeniden canlanmasına vesile olan Kaymakam Mehmet Arsoy’a teşekkür etti.

Çayırköprü köyünden Aşık İmdat Sancar’ın türküleriyle renk kattığı çalışmaya, Aydıntepe Kaymakamı Mehmet Arsoy, Konursu köyü muhtarı Durkaya Esentürk, Çayırköprü köyü muhtarı Halil  Zengin, Değirmencik köyü muhtarı Eşref Başaran ile 100’ün üzerinde vatandaş katıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir