1. Haberler
  2. Bayburt Siyaset
  3. Bakan Ağbal, Gereken Her Türlü Destek Verilecek

Bakan Ağbal, Gereken Her Türlü Destek Verilecek

Bakan Ağbal, Gereken Her Türlü Destek Verilecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maliye Bakanı Naci Ağbal başkanlığında Bayburt Doğal Taş Fabrikasında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Fabrikanın Kayışkıran Mevkii Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan merkezinde yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Bakan Ağbal, şirket genel müdüründen brifing aldı.

Bakan Ağbal burada yaptığı açıklamada Doğal Taş Fabrikası’nın açılışından günümüze kadar yürüttüğü faaliyetlerle ilgili bilgiler almak üzere bir araya geldiklerini belirtti. İleriye dönük atılacak adımlar hakkında istişareler gerçekleştireceklerini belirten Bakan Ağbal, “Biliyorsunuz bu yatırım Avrupa Birliği ile müştereken yapılmış bu bölgedeki sektörü geliştirmeye yönelik özel öneme sahip bir yatırım. Öncelikle ben Sayın Valimiz başta olmak üzere bu fabrikanın çalışması noktasında gayret gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. En başta bu projenin fikir aşamasından başlayıp bugünlere kadar gelmesi noktasında gayretleri olan ve geçmişte bu proje de rol alan bütün arkadaşlara da özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Onlar sayesinde bu proje buralara kadar geldi. Şu ana kadar gördüğümüz şudur; ciddi bir potansiyel var. Bu bölgeyi mermer alanında geliştirmeye yönelik önemli bir yatırım. Fakat her yatırımda olduğu gibi başlangıç aşamasında bir süre ilave desteklere ihtiyacı var. Bu konuda Valiliğimiz, hükümetimiz bu fabrikanın ayakta kalması, başlangıçta ön görüldüğü şekilde bu bölgede sektörün gelişmesi noktasında ne gerekiyorsa her türlü desteği de verecek. Bu açıdan ben tekrar Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Bir genel durum değerlendirmesi yaparak gereken kararları alacağız.” diye konuştu.

Sonraki bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya Vali Ali Hamza Pehlivan, Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Süleyman Seyhan, BTSO Genel Sekreteri Gökhan Önder Karaoğlu, Bayburt Doğal Taş Fabrikası Genel Müdürü Tamer Çevik ile Üretim Müdürü Nurullah Şentürk katıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir