1. Haberler
  2. Bayburt Belediyesi
  3. Bakan Vedat Bilgin Bayburt Belediyesini Ziyaret Etti

Bakan Vedat Bilgin Bayburt Belediyesini Ziyaret Etti

Bakan Vedat Bilgin Bayburt Belediyesini Ziyaret Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dizi ziyaret için Bayburt’ta bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin beraberindeki heyetle birlikte Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Pekmezci Bakan Bilgin’i baba ocağı Bayburt ve belediyede ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.  Bilgin’e Bayburt Belediyesi tarafından tamamlanan, yapımı devam eden ve planlanan projeler hakkında bilgi veren Başkan Pekmezci “Bayburt Belediyesi olarak tarih ve kültür şehri olan Bayburt’umuza hizmet için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise “Başkan Pekmezci’yi tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi. Bakan Bilgin ziyaret anısına şeref defterini imzaladı.

Ziyaretin sonunda Başkan Hükmü Pekmezci Bakan Bilgin’e günün anısına nostaljik radyo hediye etti. Bakan Bilgin’e seslendirdiği Bayburt şiirini radyodan dinleten Başkan Pekmezci, “Bu radyo size Bayburt’u hatırlatır diye takdim ediyorum” dedi. 

Belediye ziyaretinin ardından Bakan Bilgin beraberindeki heyet ile birlikte kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası’na geçti.

Fabrikadaki çalışmaları ve üretilen ürünleri inceleyen Bakan Bilgin, turşu suyundan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti.

Bakan Bilgin, daha sonra yakın zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi Et Entegre Tesisini gezdi.

Ziyarette Bakan Bilgin’e Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, 25 ve 26. Dönem Ankara Milletvekili ve Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, MHP Bayburt İl Başkanı İsmail Durmuş ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir