Bakanlar Kentsel Dönüşüm İçin Bayburt’ta

Bakanlar Kentsel Dönüşüm İçin Bayburt’ta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bir dizi programa katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Bayburt’a geldiler.

Bakanlar Ağbal ve Özhaseki ilk olarak Bayburt Valiliğini ve Belediye Başkanlığı ziyaret ettiler. Belediye Başkanlığı ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Bayburt butik ve güzel bir şehir. Bu şık ve butiklik bir avantaja dönüştürülüp Türkiye’nin gözde şehirlerinden birisi olabilir” dedi.

Açıklamasında Bayburt’un öne çıkan değerleri olduğuna vurgu yapan Bakan Özhaseki şunları söyledi; “Rastgele yapılmış binalarla ve yapılarla özellikle siluet açısından, mimari açıdan yapı tekniği açısından kötü bir yapılaşma ile Bayburt bu özelliklerini ortaya çıkartamaz”

Belediye Başkanı ve meclis üyeleri ile birlikte Bayburt’ta hayata geçirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projelerini istişare ettiklerini ifade eden Bakan Özhaseki şunları kaydetti; “Belediye Başkanı ve meclis üyeleri ile birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarını istişare ederek pilot bölgeler tespit ettik. Bunların nasıl projelendirileceği konusunda fikirler yürüttük. İnşallah burada çok güzel projeler çıkacak. Bizde bakanlık olarak üzerimize düşen görevleri yapacağız. Burada her türlü katkımızı da sunacağız. Bu hususun gerçekleşmesinde belediye başkanımıza yardımcı olacağız ve projenin de içinde olacağız. Projeler gerçekleştiğinde düşündüğümüz Bayburt inşallah ortaya çıkacak”

Bakan Özhaseki konuşmasını Bayburt gezisinin hayra ve berekete dönüşmesi temennisinde bulunarak sonlandırdı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir