Bayburt Cumhuriyet Caddesinde Tarihi Dönüşüm Başladı

Bayburt Cumhuriyet Caddesinde Tarihi Dönüşüm Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediyesi tarafından devam eden yol ve kaldırım çalışmaları Bayburt cumhuriyet caddesinde devam ediyor.

Yol ve kaldırım yapım çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Bayburt Belediyesi, geçtiğimiz hafta ilk kazmanın vurulduğu Cumhuriyet Caddesinde yoğun mesaisine devam ediyor.

Çalışmaların gece gündüz devam ettiği caddede bir yandan kaldırım yapım çalışmaları sürerken bir yandan da yol kazıma işleminin tamamlandığı kısımlarda plentmix temel serme çalışması gerçekleştiriliyor.

Çalışma temposunun her geçen gün arttığı proje çerçevesinde küp taş uygulaması yapılacak olan Saat Kule Meydanı’nda ise plentmix temel serme çalışmasının ardından hasır beton uygulaması yapıldı.

Saat Kule Meydanın da daha önce Sebahattin Savacı, Şair Celali, Şair Zihni, Hafız Osman, Hapan, Nalbandiler ve Taşhan Caddesi ile Kuyubaşı Caddelerinde gerçekleştirilen ve vatandaşlar tarafından oldukça beğenilen küptaş uygulaması yapılacak.

Kaldırımları diğer caddelerde olduğu gibi bazalt granit yapılacak olan caddede aynı zamanda asfalt uygulaması gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Caddesi de örnek caddeler arasındaki yerini alacak.

Bayburt Cumhuriyet caddesine ait projenin videosunu görüntülerden izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=H-Oat_oCLHw

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir