Bayburt Devlet Hastanesi’nde Anjiyo Ünitesi Açıldı!

Bayburt Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ünitesi Açıldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Devlet Hastanesi’nde uzun zamandır beklenen anjiyo ünitesi, törenle hizmete açıldı. Açılışa Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Ak Parti Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Yardımcı, İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Hancı, kurum amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Vali Eldivan, anjiyo ünitesinin Bayburt için önemli bir yatırım olduğunu ve kalp hastalarının artık şehir dışına sevk edilmeden burada tedavi olabileceklerini söyledi. Milletvekili Ateş de anjiyo ünitesinin hayırlı olmasını dileyerek, sağlık hizmetlerinin her geçen gün daha da iyileştiğini belirtti.

Açılışın ardından Vali Eldivan ve beraberindekiler anjiyo ünitesini gezerek incelemelerde bulundular. Bayburt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Canpolat ve Kardiyoloji bölümü hekimlerinden ünitenin işleyişi hakkında bilgi aldılar.

Anjiyo ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte Bayburt’ta kalp hastalarının tedavisinde önemli bir aşama kaydedilmiş oldu. Artık Bayburt’ta yaşayan vatandaşlar kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisi için şehir dışına gitmek zorunda kalmayacaklar.

Anjiyo Ünitesi Hakkında:

Anjiyo ünitesi, kalp ve damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinde kullanılan modern bir tıbbi cihazdır.

Anjiyo ünitesinde, kalbe ve damarlara kateter adı verilen ince bir tüp aracılığıyla girilerek çeşitli işlemler yapılmaktadır.

Bu işlemler arasında koroner anjiyografi, balon ve stent takma, kalp kapakçığı onarımı ve elektrofizyolojik çalışmalar yer alır.

Anjiyo ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte Bayburt’ta kalp hastalarının tedavisinde önemli bir aşama kaydedilmiş oldu.

Anjiyo Ünitesinin Faydaları:

Kalp hastalarının teşhis ve tedavisinin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlar.

Hastaların şehir dışına sevk edilme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Hastaların tedavi masraflarının azalmasına katkıda bulunur.

Kalp hastalarının yaşam kalitesini yükseltir.

Bayburt Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ünitesi Açıldı!
1
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün