1. Haberler
  2. Bayburt Sağlık
  3. Bayburt Devlet Hastanesi’nde Kulak Zarı Ameliyatları Başladı

Bayburt Devlet Hastanesi’nde Kulak Zarı Ameliyatları Başladı

Bayburt Devlet Hastanesi'nde Kulak Zarı Ameliyatları Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt İl sağlık Müdürlüğü, Bayburt Devlet Hastanesi’nde açık kapalı kulak zarı tamiri ameliyatlarının başladığını bildirdi.

Yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle:

Açık veya kapalı(endoskopik) kulak zarı tamiri işlemleri lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir. Genellikle, orta kulakta kronik iltihabı olmayan ve basit kulak zarı deliklerinin kapatılması amacıyla yapılan bu işlemlerde, lokal anestezik ilaç enjeksiyonunu takiben kulak zarındaki deliğin çevresinde bulunan ölü epitel tabakası uzaklaştırılır. Zardaki delik kenarlarının kanlı olduğu görüldükten sonra, deliğin üzerine ya da altına, kulak kepçesinin önündeki çıkıntı olan tragustan alınan kıkırdak, kıkırdak zarı, kulak memesinden alınan yağ dokusu, kulak kepçesinin arkasından alınabilen kıkırdak ya da kıkırdak zarı ya da kulak kepçesinin arka ve yukarından alınan ufak kas zarı (fasya) yerleştirilebilir.

Hastanemizde Temmuz 2018 itibariyle Op.Dr. Osman PALA ve Op.Dr. Turgay BOZKURT tarafından kulak zarı ameliyatları başarılı bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir