1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Yeni Merkezine Taşındı

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Yeni Merkezine Taşındı

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Yeni Merkezine Taşındı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti (BGC) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yeni merkezine taşındı.

Açılış töreninde konuşan Vali Ali Hamza Pehlivan, Cemiyetin yeni merkezinin hayırlı olmasını temenni ederek basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı, iyilik, güzellik ve başarılara vesile olmasını diledi. İnsanlar için haber alma ve bilgi edinmenin yaşamın temel ögelerinden biri olduğunu kaydeden Vali Pehlivan, “Çevresinde neler olup bittiği hakkında haberdar olma isteği hepimizde olan bir eğilim. İnsanların haber alma isteğine cevap veren kurumların başında da medya kuruluşları ve bu kuruluşlarda çalışan medya mensupları geliyor. Teknolojik imkânların çoğalması, iletişim olanaklarının çeşitlenmesiyle birlikte bilgiye ulaşma imkânları kolaylaşıyor gibi gözükse de yaşanan gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda gazetecilerin, özellikle muhabirlerin ne kadar meşakkatli koşullarda bu görevlerini yerine getirdiklerini, dünyanın değişik coğrafyalarında kimi zaman çatışma koşulları içerisinde canlarını riske atma pahasına görevlerini icra ettiklerini görüyoruz. Görevlerini icra ederken canını kaybeden merhum gazetecileri bu vesile ile rahmetle anıyoruz.” dedi.

Vali Pehlivan, “Kamu yönetim birimleri, faaliyetlerini duyurma, toplumun idareye ve idarenin yaptıklarına yönelik bakış açısını öğrenerek buna yönelik adımlar atma konusunda, basın yayın faaliyetlerinden farklı boyutlarda yararlanmaktadır. Basın organlarının ve basın mensuplarının faaliyetlerini yerine getirirken objektif olma, etik kurallara bağlılık gibi değerleri pekiştirerek görevlerini yerine getirmeleri bu bağlamda çok önemlidir. Her meslek grubunda olduğu gibi bu meslek grubunda da ne kadar etkin ve verimli hizmet yapılırsa toplumsal memnuniyetin de giderek artacağı aşikardır. Zira sağlıklı bilgi vermek o bilgiden faydalanacak insanların sağlıklı adımlar atmasını sağlayacaktır. Konuyu kendi açımızdan değerlendirecek olursak ilgili kurumlarımız ve personelimiz vasıtasıyla mütemadiyen toplumumuzun fotoğrafını çekmeye, sorunlarını tespit etmeye çalışırız. Fakat basın mensubunun kaleminden, kadrajından baktığımızda belki bizim dikkatimizden kaçan bir konuyu daha yakında öğrenme ve onunla ilgili yapılacak işleri belirleme imkânımız oluyor. Basın, medya demokrasinin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. İdareyi topluma, toplumu da idareye yansıtan bir mekanizmadır. Bu mekanizma ne kadar doğru ve iyi bir şekilde çalışırsa yapılması gereken işler, verilmesi gereken hizmetler o kadar yerinde, zamanında ve sağlıklı bir şekilde hayata geçirilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Vali Pehlivan BGC’nin yeni merkezinin hayırlı olmasını dileyerek Cemiyet Başkanı Yaşar Yıldız ve görevleri başındaki basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Belediye Başkanı Mete Memiş de gazetecilerin toplumun hafızası olduğunu bu anlamda mesleki sorumluluklarının büyük olduğunu kaydetti.

BGC Başkanı Yaşar Yıldız ise Vali Ali Hamza Pehlivan’a Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne sunduğu katkılar ve verdiği destekler dolayısıyla cemiyet adına teşekkürlerini bildirdi. Gazetecilik mesleğinin ağır çalışma koşulları barındırdığını ifade eden Yıldız, “Zor şartlar altında çalışan gazetecilerimizin çeşitli problemleri mevcut. Bunların çözümü için yetkililerimizden destek bekliyoruz. Yeni cemiyet merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Bu vesileyle açılışımıza katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyor basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Açılış törenine Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak, eski Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, eski Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sadık Yavuz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir