1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne Mersin’den Ziyaret

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne Mersin’den Ziyaret

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne Mersin’den Ziyaret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Manşet – Mersin’in Aydıncık ilçesinden bir grup öğrenci, öğretmenleri ve velileri gözetiminde Bayburt’a geldi. Kamaş İlkokulu’ndan gelen heyet Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 

Bayburt’un eğitim camiasının tanıdık simalarından merhum başöğretmen Seydi Vural’ın torunu ve Kamaş İlkokulu öğretmeni Gökhan Vural’ın başını çektiği grup, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’nde Başkan Murat Okutmuş ve Bayburt basını ile bir araya geldi.

Aydıncık’ın Bayburtlu Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan’ın vesile olduğu gezi ile ilgili öğrencilerine Bayburt’u tanıtacaklarını ifade eden Gökhan Vural, 5 gün boyunca Bayburt’un önemli noktalarını gezerek, öğrencilerine tanıtacaklarını belirtti. 

BGC Başkanı Murat Okutmuş ise, ziyarette Bayburt basını ve Bayburt hakkında genel bilgi verdi. Bayburt’un Dede Korkut hikâyelerinin şekillendiği coğrafya olduğunu, tarihi mekanları ile çocuklara ilham kaynağı olacak bir yer olduğunu bildiren Okutmuş, misafirlerine nazik ziyaretleri için teşekkür etti. 

Okul öğretmeni Gökhan Vural, BGC Başkanı Murat Okutmuş’a misafirliklerinden ötürü teşekkür ederek, yöresel ürünlerden oluşan hediyeyeler takdim etti. 

Murat Okutmuş ise, Kamaş İlkokulu kütüphanesine Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucusu gazeteci-yazar Osman Okutmuş’un ‘Bayburtlu Celali’ adlı eserini hediye etti.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne Mersin’den Ziyaret
thumbnail
Bayburt Gazeteciler Cemiyeti

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti

thumbnail
Bayburt Gazeteciler Cemiyeti

Başkan Polat Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti

thumbnail
Bayburt Gazeteciler Cemiyeti

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Murat Okutmuş Seçildi

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir