Bayburt İmam Hatipliler Derneğinin Açılışı Gerçekleştirildi

Bayburt İmam Hatipliler Derneğinin Açılışı Gerçekleştirildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (BİMDER)’in yeni tesis edilen dernek merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Vali Ali Hamza Pehlivan, Milletvekili Fetani Battal, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Adalet Komisyonu Başkanı Menderes Akar, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Enes Şişman, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Şair Zihni Caddesi üzerindeki dernek merkezinin dua okunması ve kurdele kesilmesiyle gerçekleşen açılışının ardından katılımcılar dernek şubesini ziyaret etti.

Vali Pehlivan burada yaptığı konuşmada dernek kurmak, yaşatmak ve geliştirmenin meşakkatli süreçler olduğunu belirtti. Bu süreçlerde emeği geçenleri kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

Programda konuşan Milletvekili Battal, Prof. Dr. Muslu ile Dernek Başkanı Temel Okumuş da dernek merkezinin hayırlı ve güzel sonuçlar getirmesini diledi.

Konuşmaların ardından açılışa katılanlar çeşitli konularda değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir