1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi İçin Yürüdü

Bayburt Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi İçin Yürüdü

Bayburt Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi İçin Yürüdü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt halk sağlığı müdürlüğünün organize etmiş olduğu, Sağlık çalışanı kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi için yürüyüş düzenlendi.

Bayburt saat kulesi önünde başlayan yürüyüş öğretmen evinde son buldu. Öğretmen evinin bahçesinde yürüyüşe katılanlara çay, sıcak süt ve kuru tatlı ikramı yapıldı.

Yürüyüş sonrası konuşma yapan Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek açıklamasında;

Bayburt Sağlık müdürlüğü, Halk sağlık müdürlüğü ve kamu hastaneleri birliği olarak dünya kadınlar gününü kutluyoruz, bu özel günde sağlık çalışanı kadınlarımıza yönelik şiddeti asla kabul etmiyoruz, bunu özellikle vurgulamak istiyoruz, sağlık çalışanı kadınlarımızın tek derdi, amacı, hasta olan şifaya muhtaç olan insanlarımızın dertlerine deva olmak, bu manada Bayburt halkına özellikle bizlere karşı göstermiş olduğu centilmenlikten dolayı teşekkür ediyoruz, bundan sonrada bu özverili çalışmalarımız da bize verecekleri destekten dolayı teşekkür ederim, tekrar kadınlar günümüz kutlu olsun dedi.

Düzenlenen yürüyüşe Bayburt İl Sağlık müdürü, halk sağlığı müdürü, Kamu Hastaneleri birliği Genel sekreteri ağız diş sağlığı başhekimi, halk sağlığı müdürlüğü şube müdürleri, sağlık sen başkanı, sağlık çalışanları ve halk katıldı.

Foto Galeri

https://www.youtube.com/watch?v=bFNdrLl2r3Q

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir