1. Haberler
  2. Bayburt Eğitim
  3. Bayburt Lisesi Uluslararası Bir Projeye Daha İmza Attı

Bayburt Lisesi Uluslararası Bir Projeye Daha İmza Attı

Bayburt Lisesi Uluslararası Bir Projeye Daha İmza Attı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Lisesi’nin 10. sınıf öğrencileri, İngilizce öğretmeni Yeşim Tepeli’nin önderliğinde yürüttükleri uluslararası eTwinning projesiyle Avrupa’yı fetediyor. Proje kapsamında öğrenciler, yöresel yemeklerden geleneklere, şarkılardan atasözlerine kadar Bayburt kültürünü Avrupa’ya tanıtırken, aynı zamanda farklı kültürleri de keşfediyor.

17 Öğretmen, 4 Ülke:

Projede Türkiye, Portekiz, Hırvatistan ve Gürcistan’dan toplam 17 öğretmen yer alıyor. Projenin kurucuları ise Shorena Gazashvili ve İrem Sahra Turna.

Projede Türkiye’den 10, Portekiz’den 3, Hırvatistan’dan 2 ve Gürcistan’dan 2 öğretmen yer alıyor.

Teknolojiyle Kültür Tanıtımı:

Öğrenciler, proje kapsamında CapCut, Snapchat, Bitmoji, Suno.AI, Canva, Padlet, Linoit ve Chatterpix gibi pek çok web 2.0 ve web 3.0 aracını kullanarak yöresel yemekleri tanıtıyor, avatarlar tasarlıyor, şarkılar yazıyor ve seslendiriyor, kartlar hazırlıyor, posterler çiziyor, kültürel miraslarını tanıtıyor ve eTwinning günüyle ilgili görüşlerini videoya alıyor. Bu sayede hem teknolojiyi etkili kullanmayı öğreniyorlar hem de İngilizce konuşma ve yazma becerilerini geliştiriyorlar.

Hem Kültür Hem de Dil Gelişimi:

Proje boyunca Bayburt’u temsil eden öğrenciler, kendi kültürlerini, dillerini, gelenek ve göreneklerini tanıtırken farklı kültürleri de keşfetme ve onlarla etkileşim kurma imkanı buluyor. Bu sayede hem kültürel açıdan zenginleşiyor hem de farklı bakış açıları kazanıyorlar.

Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri Hedefleniyor:

Birçok bireysel ve işbirlikli etkinlik içeren projenin, hem ulusal hem de Avrupa kalite etiketlerini alması bekleniyor.

Başarıdan Başarıya:

Bayburt Lisesi, uluslararası eTwinning projelerinde oldukça başarılı bir geçmişe sahip. Okulun daha önce yürüttüğü projeler de hem ulusal hem de Avrupa çapında takdir toplamıştı. Bu yeni proje de Bayburt Lisesi’nin uluslararası alandaki başarısını sürdürmesine katkı sağlayacak gibi görünüyor.

1
be_en
Beğen
1
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir