Bayburt Lisesi’nden Uluslararası eTwinning Projesi

Bayburt Lisesi’nden Uluslararası eTwinning Projesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden uluslararası eTwinning projesi. Okul Müdürü Halil İbrahim Arslan’ın desteği ve İngilizce Öğretmeni Yeşim Tepeli’nin öncülüğünde okulun 10. sınıf öğrencileriyle 2021-2022 eğitim öğretim yılında yeni bir eTwinning projesi başlatıldı.

Proje Doğa Ergin Demir ve Özgen Göknar Tezcan kuruculuğunda Türkiye’den 6, İspanya’dan 1 ve Hırvatistan’dan 2 öğretmenin ortaklığıyla yürütülüyor. Projeye her okuldan 10 öğrenci katılıyor. “The More Music, The Better English” isimli projede şarkılarla yabancı dilin gelişmesi ve günlük hayata entegre edilmesi yönünde etkinlikler yapılıyor. Bu etkinlikleri yaparken pek çok web2.0 aracı kullanan öğrenciler hem bilmedikleri araçları öğrenip hem de teknolojiyi daha etkili şekilde kullanmayı öğreniyorlar. Şu ana kadar projedeki partnerleri için kişisel yeni yıl kartları hazırlama, kendilerini görsel ve sözel olarak tasarladıkları avatarlar vasıtasıyla tanıtma, yaşadıkları şehirleri ve kültürlerini videoyla tanıtma, Artsteps uygulamasıyla eşleştikleri ortak okulun sanal tanıtım sergisini hazırlama, Meetingwords ile İngilizce kendi şarkı sözlerini yazma ve Autorap programıyla bu sözleri seslendirerek şarkıya dönüştürme, Watch2gether ile eş zamanlı olarak eSafety konusunda farkındalık arttıran videolar izleme, Canva programıyla güçlü kadın şarkıcılarla ilgili poster ve video hazırlama gibi hayranlık uyandıran eTwinning etkinlikleri yapan ve projede ortak dil olarak da İngilizceyi kullanan öğrenciler, yabancı dillerini inanılmaz şekilde geliştiriyorlar.

Proje boyunca öğrenciler Bayburt’u Avrupaya tanıtırken aynı zamanda kendi kültürlerini tanıtma, farklı kültürleri tanıma ve onlarla etkileşimde bulunma fırsatını da yakalıyorlar. Çok sayıda bireysel ve işbirlikli etkinlikler içeren bu eTwinning projesinin hem ulusal hem de Avrupa kalite etiketlerini alması bekleniyor.

Bayburt Lisesi’nden Uluslararası eTwinning Projesi
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.