Bayburt Türk Polisinin 170. yılını kutladı

Bayburt Türk Polisinin 170. yılını kutladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Türk Polis Teşkilatının 170. yıldönümü Bayburt’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Foto Galeri

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun kutlamalar sırasında ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Rektör Coşkun, şiir yarışmalarında ilk üç dereceye giren Gökçedere Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi Zeynep Şule Şahin, Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi Okulu 8. sınıf öğrencisi Nisanur Çakmak ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8-C sınıfı öğrencisi Melike Karaca adlı öğrencilere ödüllerini verdi.

Türk Polis Teşkilatının 170. yıldönümü etkinliklerine Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve polisler katıldı.

Kutlamalar, Atatürk Anıtı’na İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya tarafından çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve arkasından İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yaptı.

Emniyet Müdürü Kaya, “Teşkilatımızın 170. kuruluş yıldönümünde törenimize katılarak bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum. Bu güne kadar polis teşkilatı asayiş ve huzurun temininde, suçla ve suçlularla mücadelede milletimizin sevgisine layık olmuştur. Türk Polis Teşkilatı insan haklarına saygılı, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve kanunlara bağlı olarak görevini ifa etmektedir. Vatandaşlarımıza güvenlik hizmeti sunarken teşkilatımız, nitelikli personeliyle teknolojiyi de kullanarak önemli başarılara imza atmaktadır. Bayburt Emniyet Teşkilatı olarak zaten asayişi düzgün, ülkemizin örnek bir kentinde diğer kurumlarımız ile uyumlu ve koordinasyon içerisinde vatandaşlarımıza güvenlik hizmeti sunmaktan dolayı gurur duymaktayız. Vatanı uğruna canlarını feda eden asker, polis, öğretmen tüm şehitlerimize, özellikle daha acısı taze olan yakın zamanda kaybettiğimiz Savcımız Mehmet Selim Kiraz’a, Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diler, gazi, malul ve emekli vatandaşlarımızı minnetle anarken fedakâr ve cefakâr meslektaşlarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. “diye konuştu.

Daha sonra Türk Polis Teşkilatının 170. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, şiir, resim, yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kompozisyon yarışmasında birinci olan Ahi Evran Teknik ve Anadolu Lisesi 11-A sınıfı öğrencisi Gamze Tekin, aynı okuldan ikinci 9-A sınıfı öğrencisi Bahar Kızılaslanoğlu, üçüncü Bayburt Fen Lisesi 10-D sınıfı öğrencisi Hasan Çağatay Demir, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş tarafından; şiir yarışmasında birinci Gökçedere Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi Zeynep Şule Şahin, ikinci Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi Okulu 8. sınıf öğrencisi Nisanur Çakmak, üçüncü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8-C sınıfı öğrencisi Melike Karaca Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk Coşkun tarafından; resim yarışmalarında birinci Kaleardı 75.İlkokulu Beyza Erel, ikinci Demirözü İlkokulu öğrencisi Eylül Akkurt, üçüncü Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Nazeni Husseini Bayburt Cumhuriyet Savcısı Hasan Uğurlu tarafından ödüllendirildi.

İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya ise Bayburt emniyetini sık sık ziyaret eden fiziksel engelli Engin Demir’e çiçek takdim etti.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tarihi Taşhan’da açılan fotoğraf sergisi gezildi. Kutlamalar Taşhan’daki ikram ile sona erdi.

Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir