Bayburt Türkiye’ye Örnek Oldu

Bayburt Türkiye'ye Örnek Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Kovid-19 ile mücadele tüm hızıyla sürerken bu süreçte Bayburtlular davranışlarıyla tüm Türkiye’ye örnek oluyor.

Geçtiğimiz günlerde 30 büyükşehir ve Zonguldak için 48 saat sokağa çıkma yasağı ilan edilirken Bayburt’ta sokağa yasak olmamasına rağmen vatandaşlar sokağa çıkmayarak örnek bir davranış sergiledi.

Bayburtluların Türkiye gündemine oturan bu örnek davranışıyla ilgili teşekkür mesajı yayınlayan Belediye Başkanımız SayınHükmü Pekmezci 30 büyük Şehirde ve Zonguldak’ta ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma yasağının ardından Bayburt Belediyesi olarak halka bu yasağa gönüllü olarak uymaları çağrısında bulunduklarını söyleyerek Bu çağrımız hemşehrilerimiz tarafından karşılık buldu ve sokağa çıkmadılar. Bu davranışlarıyla Türkiyemizde örnek oldular. Bir süre daha dişimizi sıkacağız ve inşallah bu sıkıntılı süreci en iyi şekilde atlatıp Bayburt’umuzun sokaklarında neşeyle hep beraber dolaşacağımız günler çok yakın. Yeterki Kovid-19’un önüne gecme adına en etkili yöntemlerden olan evde kalma kuralına uyalım ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Evde hayat var. Bu vesile ile Bayburt Valimiz Sayın Cüneyt Epcim başkanlığındaki İl Hıfzı Sıhha ve Pandemi Kurulu’na şehrimizdeki süreci başarılı bir şekilde yönettikleri için teşekkür ediyorum. Bu süreçte başarılı çalışmalara imza atan Belediyemiz ekiplerine, jandarma ve emniyet güçlerimize, Vefa Destek Gruplarımıza , bu süreçte büyük gayret sarf eden sağlık çalışanlarımıza, muhtarlarımıza ve emeğini ortaya koyan tüm görevlilere şükranlarımızı sunuyoruz. Diye konuştu.