1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Ülkü Ocakları bölge ikincisi oldu

Bayburt Ülkü Ocakları bölge ikincisi oldu

Bayburt Ülkü Ocakları bölge ikincisi oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenen bilgi yarışmasının 7. bölge ayağı Erzurum’da gerçekleşti.

Her yıl ortaöğretim öğrencileri arasında geleneksel olarak düzenlenen yarışmada Bayburt ekibi Erzurum’un ardından ikinci oldu. Bayburt ekibi Haziran ayında yapılacak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Artvin , Bayburt, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars ve Sivas illerinin katılımıyla gerçekleşen bilgi yarışması Atatürk Üniversitesi’nde yapıldı. Bayburt Ülkü Ocakları bilgi yarışmasında bölge ikincisi oldu.

İslam Ahlakı, Türk Kültürü, genel yetenek ve tarih konu başlıklarında 30 sorunun yöneltildiği yarışmada Erzurum birinci, Bayburt ikinci oldu. İlk 2’ye giren illerin Türkiye finaline katılma hakkı kazandığı yarışma sonunda dereceye giren okullara çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmada Bayburt ekibini yalnız bırakmayan Bayburt Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Kılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkü Ocakları asli görevi olan eğitim ve kültür alanında sürekli olarak faaliyetler düzenlemektedir. Bu yarışmada bunlardan biridir ve gelenekselleşmiştir. Katılım gösteren tüm illere teşekkür, yarışmada başarı elde eden Bayburt ekibimizi yürekten kutlar, başarılarının devamını dilerim. İnşallah hedefimiz Türkiye finallerinde de başarılı olmaktır” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir