Bayburt Üniversitesi, Avrupa’da Bir İlke İmza Atarak EOSE’ye Üye Oldu!

Bayburt Üniversitesi, Avrupa'da Bir İlke İmza Atarak EOSE'ye Üye Oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, Avrupa’nın önde gelen spor organizasyonlarından biri olan Avrupa Spor ve İstihdam Gözlemevi’ne (EOSE) üye olan ilk Türk üniversitesi oldu. Bu sayede Bayburt Üniversitesi, spor eğitimi ve istihdamı alanında uluslararası alanda iş birliği ve eş güdüm imkanı yakaladı.

EOSE üyeliği ile Bayburt Üniversitesi’nin temel misyonu, spor ve fiziksel aktivite sektöründe iş gücü gelişimini kolaylaştırmak ve desteklemek, eğitim ve istihdamı bir araya getirmek ve sektörün potansiyelini gerçekleştirmek için gerekli becerilere sahip olunmasını sağlamak olacak.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen: “Avrupa genelinde spor ve istihdamın sağlanması açısından en önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan EOSE’nin Türkiye’den ilk üye organizasyonu olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu üyelik, ülkemizdeki spor eğitimi ve spor yönetimi yaklaşımlarına yenilikçi ufuklar kazandırmaya adanan iş birliği stratejilerimizin bir başarısıdır. Avrupa’daki gelişmelerle eş güdümlü bir eğitim ve istihdam politikasının gelişmesine katkı sunacağız.” dedi.

1
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün