Bayburt Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmasında Başarılı

Bayburt Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmasında Başarılı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenen 5. Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmasında erkekler kategorisinde takım halinde 3., kadınlar kategorisinde ise 4. olarak önemli bir başarı elde etti.

“Tarih İçin Bir Ok At!” temasıyla düzenlenen yarışmada Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan erkek takımı, Necati Amanet, İsmail Özçelik, Yusuf Bayar ve İsmet Yağmurlu’nun katkılarıyla 3.lük kürsüsüne çıktı. Kadınlar kategorisinde ise Derya Keleş, Rabiya Gülben, Duygu Bozo ve Zehra Kurtulmuş’tan oluşan takım 4. olarak dereceye girmeyi başardı.

Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu Başkanı Alperen Birsen, Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Rüştü Yıldırım ve Topluluk Danışmanı Doç. Dr. Murat Kul’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Rektör Türkmen de öğrencileri tebrik ederek, “Sporun henüz profesyonel bir disiplin olmasından önce ceddimiz birçok sporu yaşam tarzı haline getirmiştir. Bugün öğrencilerimiz, geleneksel sporlarla atalarımızı onurlandırıyorlar. Yarışmada atılan her ok sadece madalya için değil, tarihimiz için de atıldı. Bu oklar, Türk sporunun başarısını geleceğe taşımaya devam edecektir. Öğrencilerimize ve antrenörlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün