1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Bayburt Üniversitesi, Gümüşhane ve Erzincan’da Aday Öğrencilerle Buluştu

Bayburt Üniversitesi, Gümüşhane ve Erzincan’da Aday Öğrencilerle Buluştu

Bayburt Üniversitesi, Gümüşhane ve Erzincan'da Aday Öğrencilerle Buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi sloganıyla üniversite tercihlerinde bölgesel bir cazibe merkezine dönüşen Bayburt Üniversitesi, çevre illerde orta öğrenimlerini tamamlamak üzere olan aday öğrencilerle tanıtım buluşmalarına başladı. Fakülte ve Meslek Yüksekokulu düzeyinde yönetim temsilcileriyle gerçekleşen tanıtımın ilk durakları Erzincan’ın Merkez ilçesi ile Gümüşhane’nin Kelkit, Köse ve Şiran ilçeleri oldu.

Türkiye ve dünya genelinden öğrenci çeşitliliği ile bir kültür mozaiği kurmayı başaran Bayburt Üniversitesi, bölgesel tercihlerde lider üniversite olma misyonunu güçlendirmek için sahaya indi. Aday öğrencilere yönelik Tanıtım faaliyetleri kapsamında Erzincan’ı Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Yaman, Aydıntepe MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Demir ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanı Doç. Dr. Ahmet İlhan  ziyaret ederken; Gümüşhane Köse, Kelkit ve Şiran’ı ise Rektör Yardımcısı ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir Kadakal,  Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Maden, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vecihi Aksakal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alirıza Ağ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bülent Bayraktar, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yakup Kahraman ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Arş. Görevlisi Mustafa Bora Meşeli ziyaret etti.  Ziyaret edilen ilçelerdeki lise son sınıf öğrencilerine üniversitemizi anlatarak bölümlere giriş hakkında bilgi veren tanıtım heyetleri, Bayburt’taki ve külliyelerdeki sosyal yaşamı da örneklerle anlattı. Tanıtım seminerleri sonrasında ilçelerin Kaymakamlıkları ve Milli Eğitim Müdürlüklerini ziyaret eden tanıtım heyetleri, bölgesel işbirlikleri üzerine verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

Tanıtım ziyaretlerini değerlendiren Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Bayburt Üniversitesinin bölgesel ve küresel vizyonu birbirinden ayırt etmediğini söyleyerek kürelleşmeye dikkat çekti. Bölgesel açıdan güçlü bir öğrenci dinamiği kurmadan küresel rezervlere açılmanın mümkün olmadığını vurgulayan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mahir Kadakal ise, ziyaretlerde gördükleri ilgi ve edindikleri izlenimin kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdi. Ziyaret edilen Kaymakamlıklara, ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, okulların yönetimlerine ve kendilerini büyük bir ilgiyle dinleyerek verimli sorular soran öğrencilere teşekkürlerini ileten Rektör Yardımcılarımız, bölgesel ziyaretlere devam edeceklerini ifade ettiler.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir