1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Bayburt Üniversitesi, İnternet Hızında Türkiye İkincisi!

Bayburt Üniversitesi, İnternet Hızında Türkiye İkincisi!

Bayburt Üniversitesi, İnternet Hızında Türkiye İkincisi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, ULAKBİM tarafından sağlanan internet hizmeti kapsamında değerlendirilen 129 devlet üniversitesi arasında toplam internet bant genişliği bakımından 3600 Mbps ile 37. sıraya yükseldi. Bu yükseliş ile Bayburt Üniversitesi, ikinci çeyreklik diliminde Türkiye’nin en hızlı internet altyapısına sahip ikinci üniversitesi konumuna geldi.

Hedef Birinci Çeyrek!

Üniversitenin internet bant genişliğindeki bu önemli sıçraması, devam eden iyileştirme çalışmalarının sonucunda gerçekleşti. Hedeflenen ise önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde Türkiye’nin en hızlı internet altyapısına sahip ilk üniversitesi olmak.

Dijitalleşme Yolunda Emin Adımlarla

Bayburt Üniversitesi, YÖK tarafından dijitalleşme kapsamında pilot üniversitelerden biri olarak seçilmiş durumda. Bu doğrultuda, internet ve yapay zeka odaklı akıllı teknolojilere yönelik Ar-Ge çalışmaları yürütürken, aynı zamanda hizmet altyapısını da eş zamanlı olarak genişletiyor. Kütüphane başta olmak üzere birçok birimde hizmetlerin internete taşınması çalışmaları hızla devam ediyor. Üniversitenin erişilebilir internet hizmet hızı ise dünya standartlarını yakalamış durumda.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen’den Açıklama

İnternet hizmet altyapısındaki dijitalleşmeyi değerlendiren Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, dijital dönüşüm ve entegre kampüs kavramlarına atıflar yaparak şunları söyledi: “Dijitalleşme, günümüzde yaptığımız her şeyin ortak paydası haline geldi. Tüm süreçleri dijital sistem ile entegre hale getirmemiz gerekiyor. Kurumsal olarak bir yıl içinde dijitale entegre edebileceğimiz insan, teçhizat ve diğer maddi kaynaklarımızın üst miktarı, dijital dönüşüm kapasitemizi belirliyor. Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlayan Dijital Dönüşüm Ofisimiz, Üniversitemizin dijital dönüşüm kapasitesini sürdürülebilir kılacak çalışmaları sayesinde birinci çeyreğe doğru emin adımlarla ilerleyen yürüyüşümüzü garanti altına aldı ve hızlandırdı. Bu yönüyle kurumsal dönüşüm kapasitemizin bir türevi olan dijital dönüşüm kapasitesine katkı sunan tüm personelimize teşekkür ediyor; daha güzel sonuçlara tez zamanda erişmeyi diliyorum.”

1
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir