Bayburt Üniversitesi Üst Yönetimi Erzurum’un İlçelerinde Kurumsal Ziyaret Gerçekleştirdi

Bayburt Üniversitesi Üst Yönetimi Erzurum'un İlçelerinde Kurumsal Ziyaret Gerçekleştirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Manşet – Bölgesel kalkınmaya katma değer üretecek işbirlikleri hedefleyen Bayburt Üniversitesinin üst yönetimi nezdinde Erzurum’un Aziziye ve Aşkale ilçelerinde kurumsal ziyaretler yapılarak karşılıklı işbirliklerinin temelleri atıldı.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde bölgesel, ulusal ve uluslararası yol haritasını belirleyen Bayburt Üniversitesi, bölge odaklı kalkınma önceliği nedeniyle yakın iller ve ilçelerle işbirliklerine hız verdi. Bu çerçevede Aşkale İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, Atatürk Üniversitesi Aşkale MYO Müdürü Prof. Dr. Mutlu Kundakçı, Aşkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Çınar, Aziziye İlçesi Belediye  Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu ile verimli görüşmeler gerçekleşti.

Ziyarette Bayburt Üniversitesi adına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ile Prof. Dr. Mahir Kadakal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Maden, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vecihi Aksakal, Demirözü MYO Müdürü Doç. Dr. Yaşar Erdoğan,  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Serdar Göktaş ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Araştırma Görevlisi Şeyda Büşra Atalan yer aldı.

Ziyaretleri değerlendiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Bayburt ve Erzurum arasındaki tarihsel ve kültürel yakınlığın iki şehrin gelecekteki işbirlikleri için fırsat olacağına dikkat çekti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal ise Erzurum’un bir üniversite şehri olduğunu vurgulayarak bilgi, tecrübe ve kaynak paylaşımı için bu tarz ziyaretleri karşılıklı olarak sık sık gerçekleştireceklerini dile getirdi. Rektör Yardımcıları ziyaretlerde kendilerini samimi bir ilgiyle ağırlayan kurum yetkililerine ev sahiplikleri için teşekkür ettiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.