Bayburt Üniversitesi’nde Kültür Akademisi Konferansları Başladı

Bayburt Üniversitesi’nde Kültür Akademisi Konferansları Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İşbirliği ile Kültür Akademisi Konferansları Başladı.

Bayburt Üniversitesin ev sahipliğinde düzenlenen ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Bayburt Şubesi ile İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen ‘Kültür Akademisi’ konferansları başladı.

22 Kasım-14 Aralık 2021 tarihlerinde Bayburt Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Kültür Akademisi konferanslarının ilk gününe konuşmacı olarak MTTB Genel Başkanı, Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Emrah Karayel katıldı.

Programın başında, Kültür Akademisi ile ilgili açıklamada bulunan MTTB Bayburt Şubesi Başkanı Mehmet Asif Alan, desteklerinden dolayı Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen ve ekibine teşekkürlerini iletti. Başta gençler ve öğrenciler olmak üzere tüm Bayburt halkını Kültür Akademisinden istifade etmeye davet etti.

Bayburt’un milli ve manevi değerlere önem veren bir şehir olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Üniversitemizin de bu milli ve manevi değerlerin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hususunda her türlü desteği sağlayacağını belirtti. Üniversite olarak, ‘Kültür Akademisi’ çalışmalarına destek olmaktan dolayı mutluluğunu belirterek, MTTB Genel Başkanı, Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Emrah Karayel’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bayburt Üniversitesi çatısı altında böyle bir organizasyonda bulunmaktan dolayı heyecanını belirten Bayburt Milletvekili Fetani Battal ise programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen olmak üzere, MTTB Bayburt İl teşkilatına ve destek sunanlara teşekkür etti.

Bâbertî Külliyemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleşen konferansta, Genel Başkan Karayel tarafından “Sivil Toplum ve Türkiye’nin Geleceği” konulu bir sunum gerçekleştirildi. 1916’da kurulan Milli Türk Talebe Birliği’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olduğuna değinen Genel Başkan Karayel, Geleceğin Türkiye’sine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, bu kapsamda sivil toplum çalışmalarının önemi hakkında açıklamalarda bulundu. Kültür Akademisi çalışmalarına desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Türkmen’e ve ekibine teşekkür etti.

Program, ödül takdimi ve toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Programa; Ak Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ve Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, MTTB Bayburt Şubesi Başkanı Mehmet Asif Alan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Kültür Akademisi kayıtları devam etmektedir. Akademiye kaydolmak için bağlantıyı tıklayarak formu doldurunuz. Bağlantı: https://forms.gle/ytRkYqi1cbY4Qtrp9

Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kültür Akademisi’ konferansları;

Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in “Spor ve Kültür” (30 Kasım 2021 – Salı, Saat 15.00), İlahiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Tevhit Ayengin’in “İslam ve İnsan Hakları” (3 Aralık 2021 – Cuma, Saat 15.00),

İlahiyat Fakültesi Eski Dekanımız Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’nun “İlme ve İlim Erbabına Bakışımız” (10 Aralık 2021 – Cuma, Saat 15.00)

Kapanış Programı 26. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “1916 Yılından Günümüze Milli Türk Talebe Birliği ve Gençlik” (14 Aralık 2021- Salı, Saat 15.00) konferansları ile son bulacak.

Bayburt Üniversitesi’nde Kültür Akademisi Konferansları Başladı
Bayburt Üniversitesi’nde Kültür Akademisi Konferansları Başladı
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü