Bayburt Üniversitesi’nde Minik Picassolar Eser Üretti!

Bayburt Üniversitesi'nde Minik Picassolar Eser Üretti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümü ve Genç Tasarım Öğrenci Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği “Picasso Sanat Etkinliği ve Sergisi”nde Sancaktepe’den gelen ilkokul ve ortaokul öğrencileri Picasso’nun Kübist sanat anlayışıyla tanıştı.

Minik sanatçılar, Picasso’nun geometrik formları gibi bir üslup kullanarak kendi eserlerini ürettiler. Etkinliğin sonunda, minik Picasso’ların eserlerinden oluşan bir sanat sergisi açıldı.

Bayburt Üniversitesi, Sanatın Usta İsimleriyle Çocukları Buluşturmaya Devam Ediyor

Bayburt Üniversitesi, geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümü ve Genç Tasarım Öğrenci Topluluğu, Sancaktepe İlkokulu ve Sancaktepe İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla “Picasso Sanat Etkinliği ve Sergisi” düzenledi.

Etkinlikte, Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından Picasso’nun Kübist geometrik sanat tasarımları uygulamalı olarak gösterildi. 27 öğrenci, Picasso’nun geometrik formlarını kullanarak kendi sanat eserlerini yarattı ve bir sergide beğeniye sundu.

Picasso’nun Hayal Dünyası Küçük Sanatçılara İlham Verdi

Serginin açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Çolak gerçekleştirdi.

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı ve Genç Tasarım Öğrenci Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Figen Meşeli, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Sanat, çocukluktan izler taşıyan bir ruhtur. Bu yüzden çocuklarımızın hayal güçlerini sanatsal üretime sevk edecek bir buluşma planladık. Öğrencilerimiz, Picasso’nun sanat anlayışını çocuklarımıza öğrettiler ve birlikte sanat ürettiler. Bu buluşma, birçok çocuğumuzu Picasso’nun hayal dünyasına uzanan bir yolculuğa teşvik etti.” dedi.

Etkinliğe Katkıda Bulunanlara Teşekkür

Meşeli, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Müdür Doç. Dr. Murat Çolak ve bölüm öğretim elemanlarına da teşekkür etti.

Bayburt Üniversitesi'nde Minik Picassolar Eser Üretti!
Bayburt Üniversitesi'nde Minik Picassolar Eser Üretti!
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün