Bayburt Üniversitesi’nden Barış Bildirisi Kararına Tepki

Bayburt Üniversitesi'nden Barış Bildirisi Kararına Tepki
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı yazılı açıklama ile Anayasa Mahkemesinin Barış Bildirisi’ne imza atan akademisyenler ile ilgili aldığı karara tepki gösterdi.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklama şöyle:

“Barış Bildirisi adı altındaki ayrılıkçı ve terörü meşru zemine yaymayı amaçlayan marjinal müsvedde, bilimin saygınlığını çarpıtan ve kamu yararını hiçe sayan kötü niyetli bir kara propagandanın ürünüdür. Bu had aşan hareketin devlet mekanizmaları ve kamu vicdanı nezdinde yargılanarak cezalandırılmasını ‘İfade Özgürlüğü’ kisvesi altında ‘yanlış göstermek’ ve ‘hak ihlali’ yapıldığı gibi bir gerekçe sunmak, toplumumuzdaki tüm duyarlı vatandaşları ve bizleri derinden üzmüştür. Bu talihsiz karar, başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Güçlerimiz olmak üzere canları pahasına hain terör örgütleri ile mücadele eden tüm kurumlarımıza, milletimize ve kadim tarihimizin kurucu değerlerini yaşatma sorumluluğu olan akademi camiasına karşı büyük bir haksızlıktır. Hain terör örgütlerine karşı herhangi bir eleştiride bulunmaksızın terörle mücadele ettiği için Devletini suçlayan açıklamalarda bulunmak dünyanın hiçbir ülkesinde ifade özgürlüğü olarak değerlendirilemez.

Bayburt Üniversitesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin toplumsal huzurunu, refahını, tarihini ve devlet geleneklerini göz ardı ederek atılan bu ve benzeri adımların karşısında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir