Bayburt Üniversitesi’nden Sümeyye Üçüzler, Rusya’da Atlı Okçuluk Şampiyonu Oldu!

https://www.bayburtmanset.com/
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi yüksek lisans öğrencisi Sümeyye Üçüzler, Rusya’da düzenlenen Uluslararası Kadın Atlı Okçuluk Şampiyonası’nda şampiyonluk ve ikincilik madalyalarıyla büyük bir başarıya imza attı.

Beginner (Başlangıç) kategorisinde Kore Parkuru’nda şampiyon olan Üçüzler, Av Parkuru’nda ise ikincilik elde etti. Bu başarı, Bayburt Üniversitesi tarihinde kadınlar klasmanında kazanılan ilk atlı spor turnuvası olma özelliğini taşıyor.

3-5 Mayıs tarihleri arasında Rusya’da düzenlenen şampiyonaya Türk Dünyası’ndan da çok sayıda katılımcı atlı okçu katıldı. Geleneksel Türk Okçuluğunun en zor dallarından biri olan atlı okçulukta, Bayburt Üniversitesi’nden bir sporcunun uluslararası arenada bu derece bir başarı elde etmesi büyük bir gurur kaynağı oldu.

Madalya töreninde konuşan Üçüzler, yaşadığı gururu şu sözlerle dile getirdi:

Son yıllarda artan önemine paralel olarak geleneksel Türk okçuluğunun dünya genelinde başarı istikrarı yakalaması, bizler için en önemli motivasyondu. Türk kadınlarından miras kalan bu başarı geleneğini bugün sürdürmüş olmanın gururunu yaşıyorum. Çünkü bu spor, Türk kadınının tarih boyunca üstlendiği önemli toplumsal misyonu simgeliyor. Bu simgeyi, Üniversitemiz adına önemli noktalara taşımayı sürdüreceğim. Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e ve antrenörüme tüm destekleri için teşekkür ederim.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise Sümeyye Üçüzler’in başarısını şu sözlerle tebrik etti:

Tebrikler Sümeyye. Yüksek lisans öğrencimiz Sümeyye Üçüzler, Rusya’da düzenlenen Uluslararası Kadın Atlı Okçuluk Şampiyonası Beginner kategorisindeki Kore Parkurunda Şampiyon; Avcılık Pakurunda İkinci oldu. Türk kadınının şanı, ancak böyle yüceltilebilirdi.

2
be_en
Beğen
2
alk_
Alkış
1
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir