1. Haberler
  2. Bayburt Valiliği
  3. Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Manşet – Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okulun 5A ve 5B sınıflarında hafızlık eğitimi alan öğrencilerin dersine katılan Vali Epcim, tavsiyeler verdi.

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, daha sonra inşaatı devam eden yeni okul binasında incelemelerde bulundu.

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar ile Okul Müdürü Adil Kacır tarafından karşılandı. Okul bahçesi ve binasını dolaşan Vali Epcim, Tomar ve Kacır ile bilgi alışverişinde bulundu.

Vali Epcim daha sonra hafızlık eğitimlerine devam eden 5A ve 5B sınıfı öğrencilerinin dersine katıldı.

Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetlerini dinleyen Vali Epcim, eğitim öğretim hayatlarına ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerden hafızlık eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve fen bilimleri derslerini de önemsemelerini isteyen Vali Epcim şunları söyledi: “Kur’an eğitimi sizlere çok şey katacaktır. Hafızanızı, zihin yeteneklerinizi geliştirecek aynı zamanda sizlere huzur ve dinginlik verecektir. Buna inanıyoruz. Yaptığınız kolay bir iş değil. Bunu biliyoruz. Fakat hafızlık eğitiminizin yanında diğer derslerinizi de ihmal etmemelisiniz. Özellikle sizlerden akademik anlamda büyük başarılar bekliyoruz. Böyle olacağına da inanıyoruz. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki; hafız olanların akademik başarısı da buna paralel olarak daha yüksek oluyor. Başta aileleriniz ve öğretmenleriniz olmak üzere herkesin sizlerden beklentisi hem hafızlığınızı hem de okul hayatınızı başarıyla tamamlayıp ülkemizin ihtiyacı olan noktalarda sizleri görebilmek. Hepinizin bunu başaracağına canı gönülden inanıyor, derslerinizde başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

Öğrencilerin Kur’an tilavetlerini dinleyen Vali Epcim, daha sonra öğretmenlerle kısa bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Epcim, yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştirilmesi planlanan okul inşaatında yaptığı incelemelerin ardından ziyaretini sonlandırdı. 

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir