1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Valisi Pehlivan Kadın Girişimcilerle Bir Araya Geldi

Bayburt Valisi Pehlivan Kadın Girişimcilerle Bir Araya Geldi

Bayburt Valisi Pehlivan Kadın Girişimcilerle Bir Araya Geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan kadın girişimcilerle Bayburt Valiliği toplantı salonunda bir araya geldi.
Toplantıda iş hayatı ve mesleki konulara ilişkin katılımcılarla bilgi alışverişinde bulunan Vali Pehlivan İlimizin tüm kesimleriyle çeşitli vesilelerle bir araya gelme gayreti içinde olduklarını belirtti.

Vali Pehlivan yatırım ve istihdama yönelik olarak işverenler ile meslek odaları başta olmak üzere konuyla ilgili taraflarla da mütemadiyen bir araya geldiklerini kaydetti. Bire bir görüşmelerle esnafların ihtiyaç, talep ve önerilerini dinleyip ilgili ve gerekli konularda kendilerini bilgilendirdiklerini aktaran Vali Pehlivan, “Bugünkü toplantımız vesilesiyle çalışma hayatı içerisindeki kadın girişimcilerimizin ihtiyaç, talep ve önerilerini dinleyip bilgi alışverişinde bulunmak istedik. Bizlerle paylaşmak istediğiniz konular hakkında gerekli takipleri ilgili kurumlar nezdinde hep birlikte yürüteceğiz. Huzurun şehri Bayburt ilimizde hanım girişimcilerimizin bu şekilde üretime katkı yapmaya talip olmalarını çok önemsiyoruz. Nihayetinde ülke olarak da, vilayet olarak da her alanda mücadelemizi kadını ve erkeğiyle birlikte verdiğimiz zaman inşallah daha güzel neticelere imza atacağız.” dedi.

Vali Pehlivan Türk Milleti’nin tarih boyunca elde ettiği her başarıda kadını ve erkeği ile verilen mücadelenin etkisi olduğuna işaret ederek, “Bunun en güzel örneğini UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne dahil edilen destanlarında Bayburt’tan bahseden, Bayburt’ta türbesi Okan Dede Korkut hikayelerinde görürsünüz. Orada ailenin her bireyi kıymetlidir. Anne, baba, çocuk, bütün aile bireylerinden aynı önemde bahsedilir. Aziz Milletimiz tarih boyunca gerek savaş meydanlarında gerek devlet ve toplum yaşamına ilişkin konularda topyekün mücadele vermiştir. Bugüne geldiğimizde bu mücadele devam ediyor. İstiklal ve İstikbal mücadelesinde ekonomik kalkınma, bilim, sanat, kültür, teknoloji, eğitim ve benzeri tüm alanlarda önemli hamleler yapılıyor. İlimizde bu konuda mütevazi imkanlar içerisinde de olsa fırsat olduğunda kadınlarımızın neler yapabileceğini görüyoruz ve gurur duyuyoruz. Sizlerin gayreti ve üretkenliği örnek teşkil ediyor.” diye konuştu.

Devletimiz tarafından işletme sahibi olanlara yönelik teşvikler yanında evde üretim yapan kadınlara 30 bin liraya kadar vergi muafiyeti sağlanmasını ön gören düzenlemeye işaret eden Vali Pehlivan, “ Bu düzenleme şunu gösteriyor; üretim için illa bir şirketiniz olması gerekmez. Bir hüneriniz olabilir. Mesela aramızda ehram dokuyanlar var. Yöresel ürünler üretiyor olabilir veya yöresel yemekler yapıyor olabilirsiniz. Örneğin E-PTT AVM gibi internet platformları üzerinden bunları dünyanın her yerine pazarlayabilme imkanı var. Önemli olan bu konular üzerinde düşünüp en iyi neyi yapabileceğinize karar vermek. Her şeyden önce bir şeyler üretmiş olmanın mutluluğu ve bunun yanında ev ekonomisine, ilimiz ve nihai olarak ülke ekonomisine katkı sağlayabilmek memnuniyet verici bir durumdur. Sizlere ilgili kurum ve kuruluşlarımız vasıtasıyla elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Toplantımıza iştiraklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Çaba ve gayretlerinizden dolayı da sizleri tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Vali Pehlivan’ın konuşmasının ardından KOSGEB İl Müdürü Mete Emir katılımcıları teşvik, hibe ve destekler konusunda bilgilendirdi.

Toplantı katılımcıların çeşitli konularda görüş ve önerilerini paylaşmalarının ardından sona erdi.

Valilik Toplantı Salonu’ndaki toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Karaman, KOSGEB İl Müdürü Mete Emir, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Önder Karaoğlu, Bayburtlu Kadınlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Leyla Karabulut ile girişimci kadınlar katıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir