1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Valisi Pehlivan Koltuğunu Güneş’e Devretti

Bayburt Valisi Pehlivan Koltuğunu Güneş’e Devretti

Bayburt Valisi Pehlivan Koltuğunu Güneş’e Devretti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle makam koltuğunu Seleme Tuğsem Güneş isimli öğrenciye devretti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’uncu yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Bayburt’ta da bir dizi etkinlikle kutlandı. Bir 23 Nisan geleneği olduğu üzere Vali Pehlivan, makam koltuğunu Bayburt Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Seleme Tuğsem Güneş’e devretti.

Makam koltuğuna oturan Güneş yapacağı icraatları açıkladı. Güneş, çizim ve tasarım konularına ilgi duyduğunu ifade ederek Mimar olmak istediğini dile getirdi. Meslek tercihine ilişkin Vali Pehlivan’ın, “Mimar olmayı düşünürken Vali olmak nasip oldu.” sözlerine “Bu biraz değişik oldu tabi.” diyerek karşılık veren Güneş’in ifadeleri gülüşmelere neden oldu.

Vali olma tecrübesini yaşamaktan dolayı çok heyecanlı ve çok mutlu olduğunu ifade eden 23 Nisan Valisi Seleme Tuğsem Güneş, Vali Pehlivan’ın kendisine neler yapmak istediğini sorması üzerine, “Okulumuzda engellilerimiz için lavabolar, merdivenleri rahat kullanabilmeleri için engelli asansörü yaptırmak isterim. Çevremizi temiz tutmak ve temiz kalmasını sağlamak için çalışmalar yapmak isterim.” dedi.

Vali Pehlivan konu hakkında gerekli çalışmalara başlanarak takibinin yapılacağını kaydetti.

Güneş icraatları kapsamında sigarayı yasaklayacağını da belirtti.

Sigara konusunda Güneş ile hem fikir olduğunu dile getiren Vali Pehlivan, “Hep birlikte mücadele edeceğiz. Benim de çok hassas olduğum bir konu. Atalarımızın dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Önce kendimize bakmalıyız, sağlıklı olmalıyız ki iyi ve başarılı işler yapabilelim.” İfadelerini kullandı.

Vali Pehlivan, Güneş’e bağımlılıkla mücadele konusunda sergilediği duyarlı davranışı dolayısıyla teşekkür etti.

Güneş, Vali Pehlivan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında neler söylemek istediğini sorması üzerine, “Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak hediye etmesi nedeniyle çok çok mutluyum. Çok güzel eğleniyoruz.” diye konuştu.

Güneş, mesai süresi içerisinde ayrıca İl Sağlık Müdürü İlker Hancı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Saka ile telefonla görüşerek proje ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının aynı zamanda çocuklara bayram olarak hediye edilmesinin dünyada başka bir örneği olmadığını belirten Vali Pehlivan da, “Çocuklarımız huzurun, sevginin ve barışın simgesi. Geleceğe çocuklarımız ile birlikte daha güvenle bakıyoruz. Bugün aynı zamanda TBMM’nin açılış tarihi. Milli mücadele devam ederken meclisin açılması çok büyük,çok hayati bir adım. Çünkü meclisimizin açılışı Türkiye Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun da habercisi olmuştur. Meclisin açılış gününün Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak hediye edilmesi dünyada başka örneği olmayan bir durumdur. Çocuklar varsa hayat var,gelecek var. Tarihinden, milli ve manevi değerlerinden güç alarak, bugünler vesilesiyle geçmişte verilen mücadeleleri hatırlayarak, bugünü ve yarını en iyi şekilde değerlendirmek,çocuklarımıza hak ettikleri beklentilerini karşılamak için üzerimize düşeni yapma gayreti içerisindeyiz. Sizlerin böyle pozitif enerjisi, heyecanı bizlere de güç veriyor. Yarın inşallah bu makamlarda sizler olacaksınız. Sizlerin ve şahsınızda bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en iyi dileklerimle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Pehlivan, 23 Nisan dolayısıyla ziyaretine gelen Aylin Oğuzhan ve Muhammet Baki Hökenek isimli öğrencilerle de görüştü.

Bir süre sohbet ettiği Güneş, Oğuzhan ve Hökönek’in sorularını da yanıtlayan Vali Pehlivan öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ile okul öğretmenleri de yer aldı.

Bayburt Valisi Pehlivan Koltuğunu Güneş’e Devretti

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir