Bayburt ve Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Fırtına Uyarısı!

Bayburt ve Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Fırtına Uyarısı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji 11. Genel Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Bayburt ve Doğu Karadeniz için kuvvetli fırtına uyarısında bulundu.

Çarşamba günü sabah 06.00 saatlerinde başlayıp, Perşembe günü gece 23.59 saatlerine kadar süreceği tahmin edilen kuvvetli fırtınaya karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 11. Genel Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklama şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölgemizde  güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklenilen rüzgarın, zamanla etkisini artırarak kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Perşembe (06.02.2020) akşam saatlerine kadar bölgemizde etkili olmaya devam edeceği beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Geçerlilik Periyodu: 05.02.2020 06:00 – 06.02.2020 23:59

Hadisenin Şiddeti: Kuvvetli Fırtına

Muhtemel Riskler: Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Ulaşımda Aksamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir