1. Haberler
  2. Bayburt Eğitim
  3. Bayburt’a 8 Derslikli Yeni Bir Okul Binası

Bayburt’a 8 Derslikli Yeni Bir Okul Binası

Bayburt'a 8 Derslikli Yeni Bir Okul Binası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta eğitim öğretiminin daha nitelikli hale getirilmesi kapsamında önemli bir adım atıldı. Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 2024 Yılı Devlet Yatırım Programına alındığı ve 8 derslikli yeni bir okul binası yapılacağı duyuruldu.

Mevcut okul binasının 1984-1985 eğitim öğretim yılında faaliyete geçtiği ve uzun yıllar hizmet verdiği belirtildi. 2009 yılında güçlendirme çalışmaları yapılan bina, zamanla ortaya çıkan yapısal zafiyetler nedeniyle yıkılarak yeniden inşa edilmesi ihtiyacı duyuldu.

Yapılan incelemeler ve analizler sonucunda binanın yıkılarak yeniden yapılması için devlet yatırım programına alınması talep edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bu müjdeli haberi duyurdu.

Güney, paylaşımında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ve Bayburt Valisi Mustafa Eldivan’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yeni okul binasının inşasıyla birlikte Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler daha modern ve güvenli bir ortamda eğitim alabilecekler.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir