1. Haberler
  2. Bayburt Dernekler
  3. Bayburt’a En Büyük İlaç Makine Fabrikası kuruluyor

Bayburt’a En Büyük İlaç Makine Fabrikası kuruluyor

Bayburt’a En Büyük İlaç Makine Fabrikası kuruluyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistanlı yatırımcılar Türkiye’nin en büyük ilaç makineleri fabrikasını Bayburt’a kurmak için Organize sanayi ve 21 Şubat sanayi sitesinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük ikinci ilaç üretimi makinaları fabrikasına sahip Hintli yatırımcılar Shiv Trıpathı ve Priyanka Samanı’nin Bayburt Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve 21 Şubat sanayi sitesinde çeşitli incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Cazibe Merkezleri yatırım Programı detayları hakkında bilgilendirme yaptığımız Hintli yatırımcılar, Hindistan’daki mevcut fabrikalarını Bayburt’a taşımaya sıcak baktılar, Hintli yatırımcılar, Bayburt’un geleceğinin açık olduğunu ve yaşanabilir şehir olduğunu görüşmelerimizde bizlere ifade ettiler.”

Milletvekili Kavcıoğlu, Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Bayburt’a yatırım yapmak üzere 54 girişimcinin başvuruda bulunduğunu anımsatarak, Hintli yatırımcıların da fabrikalarını Bayburt’a taşımalarıyla Türkiye’nin en büyük ilaç makineleri fabrikasının da Bayburt’a kazandırılacağını söyledi.

Hindistanlı yatırımcıların önümüzdeki günlerde Bayburt’ta kurulacak Türkiye’nin en büyük İlaç makineleri fabrikasını kurmak için imza atması bekleniyor.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir