1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburtlu Beyzanur Akkuş Avrupa Şampiyonu Oldu! Baba Ocağında Coşkuyla Karşılandı

Bayburtlu Beyzanur Akkuş Avrupa Şampiyonu Oldu! Baba Ocağında Coşkuyla Karşılandı

Bayburtlu Beyzanur Akkuş Avrupa Şampiyonu Oldu! Baba Ocağında Coşkuyla Karşılandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sırbistan’da 24-30 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda, 65 kilo kadınlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu ve U20 65 kiloda Avrupa ikincisi olan Bayburt Belediyesi Tuğra Boks Spor Kulübü sporcusu Beyzanur Akkuş, baba ocağı Bayburt’ta coşkuyla karşılandı.

Elde ettiği başarı ile Bayburt’a ve Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Milli Sporcu Akkuş’u Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse ve vatandaşlar karşıladı. Beyzanur Akkuş karşılamanın ardından Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’e ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Memiş, Akkuş’un Avrupa Şampiyonu olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini belirterek, milli sporcuyu başarısından dolayı tebrik etti ve altınla ödüllendirdi.

Başkan Memiş’e kendilerine gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Akkuş ise çok çalışmaya devam ederek Bayburt’a ve Türkiye’ye yeni başarılar ve şampiyonluklar kazandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Son 6 ayda Bayburt Belediyesi Tuğra Boks Spor Kulübü adına 2 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Uluslararası Şampiyonluk, 1 Avrupa Şampiyonluğu, birde Avrupa İkinciliği elde eden Avrupa Şampiyonu Beyzanur Akkuş’a ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, Bayburt Belediyesi Tuğra Boks Spor Kulübü Başkanı Esmani Kaban, Kulüp Yöneticileri, Antrenörleri, Güreş Antrenörü Mustafa Çiftçi ve ailesi eşlik etti.

Bayburtlu Beyzanur Akkuş Avrupa Şampiyonu Oldu! Baba Ocağında Coşkuyla Karşılandı
1
be_en
Beğen
4
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
5
k_zg_n
Kızgın
2
_a_rm_
Şaşırmış
1
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir