1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburtlu Boksör Karakulaklı, 48 Kiloda Türkiye Şampiyonu

Bayburtlu Boksör Karakulaklı, 48 Kiloda Türkiye Şampiyonu

Bayburtlu Boksör Karakulaklı, 48 Kiloda Türkiye Şampiyonu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana’nın Kozan ilçesinde düzenlenen Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Bayburtlu 4 sporcu Türkiye derecesi yaptı.

Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, Adana’da yapılan Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’ndan derelerle döndü. Şampiyonada 48 kiloda Anıl Mehmet Karakulaklı Türkiye Şampiyonu, 71 kiloda Yusuf İslam Yakut Türkiye ikincisi, 57 kiloda Talha Bayrak Türkiye üçüncüsü, 60 kiloda Furkan Onat Türkiye üçüncüsü oldu.

Türk Milli Takım Antrenörleri Seyfullah Dumlupınar ve Fatih Dumlupınar nezaretinde şampiyonaya katılan sporcuları aldıkları dereceler sonra Milli Takım kampına çağrılmaya hak kazandılar.

Bayburt Boks İl Temsilcisi Ertuğrul Akagündüz, Bayburt boksunun geleceğinin emin ellerde olduğunu belirterek, sporcuları ve antrenörleri kutladı. 

Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse de Bayburtlu genç boksörlerin başarısından gurur duyduğunu belirterek, boks sporuna çok önem verdiklerini söyledi.  Bayburtlu genç boksörlerden uluslararası başarılar beklediğini aktaran Köse, “Biz onların turnuvalara hazırlanacakları salonları eksiksiz olarak hazır ediyoruz. Onlar da hedeflerini uluslararası turnuvalar olarak belirliyorlar. Çok çalışacaklar ve hem Bayburt’umuzun, hem de ülkemizin adını tüm dünyaya duyuracaklar” şeklinde konuştu.

Bayburtlu Boksör Karakulaklı, 48 Kiloda Türkiye Şampiyonu
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir