Bayburtlu Elif Nur Turhan WBF Dünya Boks Şampiyonu Oldu

Bayburtlu Elif Nur Turhan Makedonya da yapılan WBF Dünya boks şampiyonasında Arjantinli rakibini yenerek Dünya şampiyonu oldu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburtlu Elif Nur Turhan Makedonya da yapılan WBF Dünya boks şampiyonasında 29 Temmuz da karşılaştığı Arjantinli rakibini yenerek Dünya şampiyonu oldu.

Elif Nur Turhan, WBF dünya Şampiyonluk ünvan maçında ve 10. Raundun sonunda, Arjantinli WBC ve WBA Dünya Şampiyonu Arjantinli Edith Soladed Matthysse yi yenerek süper tüy siklet Dünya şampiyonu oldu.

Dünya Boks Federasyonu’nun (WBF) yeni Dünya Hafif Ağır siklet Şampiyonu olan, Elif Nur Turhan Maç öncesi yaptığı açıklamada Türk’ün gücünü tüm Dünya’ya göstereceğiz demişti.

Elif Nur Turhan, çok emek verdik elimizden gelen herşeyi yaptık 3 ay boyunca gece gündüz cift antrenman yaptık ve maça gitmeden önce Dünya Şampiyonluk kemerini ülkeme getireceğime dair söz vermiştim şükürler olsun dünya şampiyonu oldum ve ülkeme kemeri getirdim.

Nur Turhan, Boks maçında kontrollü ve etkileyici bir performansının ardından, eski WBA ve WBC dünya şampiyonu Arjantinli Edith Soledad Matthysse’yi oybirliğiyle yendi.

Türkiye’de ilk kez Bayburtlu Elif Nur Turhan WBF Dünya boks şampiyonu olarak tarihe adını yazdırdı, Ülkemize ve Bayburt’a yaşattığı bu gurur için kendisini tebrik ediyoruz.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir