Bayburtlu Koçyiğit, TRT Trabzon Haber Müdürü oldu

Bayburtlu Koçyiğit, TRT Trabzon Haber Müdürü oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRT Trabzon Müdürlüğü’nde en son baş kameramanlık ve canlı yayın haber yönetmenliği yapan, Bayburtlu Hacı Dursun Koçyiğit, TRT Trabzon Haber Müdürü oldu.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Koçyiğit, uzun yıllardır TRT adına bölgede hizmet ediyor ve haberciliğin bütün aşamalarında yaptığı başarılı hizmetleriyle tanınıyor. Hacı Dursun Koçyiğit, TRT Trabzon Müdürlüğü’nde en son baş kameramanlık ve canlı yayın haber yönetmenliği yapıyordu.

Hacı Dursun Koçyiğit Kimdir ?

1965 yılında Bayburt’ta doğan Hacı Dursun Koçyiğit, ilk, orta ve lise tahsilini Bayburt tamamladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite tahsili sırasında İzmir Spor Dergisi ve Tercüman Gazetesi İzmir Bürosunda çalıştı. Daha sonra TRT’de çalışmaya başladı. Haberciliğin bütün kademelerinde çalıştı. Son olarak Trabzon Haber Müdürlüğü’nde Baş Kameraman ve Canlı Yayınlar yönetmenliği yaptı. Haber Kameramanlığı Derneği, Profesyonel Haber Kameramanları Derneği, Foto Muhabirleri Derneği Trabzon ve Bayburt Gazeteciler Cemiyetleri üyesi de olan Koçyiğit, sürekli basın kartı sahibi.

Koçyiğit, evli, iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir