1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta 15 Bin Öğrenci Karne Aldı

Bayburt’ta 15 Bin Öğrenci Karne Aldı

Bayburt'ta 15 Bin Öğrenci Karne Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlimizde 2015-2016 eğitim – öğretim yılının sona ermesiyle yaklaşık 15 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

İlimiz Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu ve Şehit Recep Eşiyok İlkokulunda düzenlenen karne törenine Vali İsmail Ustaoğlu beraberinde Garnizon Komutanı Jan. Alb. İbrahim Ayhan Vural, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut ve öğrenci velileri katıldı.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulunda eğitim gören engellilere karnelerini veren Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu, “Çocuklarımızın topluma kazandırılması, sürekli toplumun içerisinde olması çocuklarımız açısından çok önemli, aileler açısından da çok güzel. Bu Merkezimizde çocuklarımız bir takım alışkanlıklar edinmeye çalışıyorlar. Bunlar bizim ülkemizde özlemle beklediğimiz, yıllardır hayal edemediğimiz şeylerdi. Bu gün Allaha şükürler olsun ülkemizin en ücra köşesinde bile yapılabiliyor olması bizim gerçekten gurur duyacağımız eğitim alanında güzel hizmetlerdir. Bu çocuklarımızın böyle toplumla iç içe olması, ayrı değil toplumun bir parçası olduğu hissiyatının verilmesi güzel bir şey, hepinizi tebrik ediyorum.” Dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu burada yapılan karne törenin ardından Şehit Recep Eşiyok İlk Öğretim okuluna düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler verdi.

Bazı sınıfları gezerek İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan’dan bilgi alan Vali İsmail Ustaoğlu, öğrenci velileriyle bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı.

İlimizde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerden toplam 1058 öğretmen ve 14598 öğrenci yaz tatiline girdi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir