Bayburt’ta “19 Mayıs” çeşitli etkinliklerle kutlandı

Bayburt’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bayburt’ta “19 Mayıs” çeşitli etkinliklerle kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 104’üncü yıl dönümünde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bayburt’ta da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Bayburt Sentetik Semt Sahası’nda organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı; Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse’nin günün anlam ve önemine belirten konuşmasıyla başladı.

19 Mayıs etkinliklerle devam etti

Programda Gençlik Merkezi Halk Oyunları Topluluğu, davul zurna eşliğinde bar oynadı. Daha sonra Bayburt Belediyesi Başaran Bilek Güreşi Takımı sporcularının bilek güreşi, boks ve jimnastik sporcularının sportif gösterileriyle program devam etti.

Gençlik merkezi bünyesindeki müzik grubunun müzik dinletisinin ardından, ok atma gösterisi yapıldı. Resim sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.

Programda ayrıca çeşitli spor dallarında derece elde eden sporculara hediyeleri takdim edildi.

Kutlama programına Bayburt Vali Vekili Göksel Yüksel, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Sinan Ateş, Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun, Cumhuriyet Başsavcısı Hüzeyfe Yücedağ, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Dr. Talha Övet, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Yardımcı, siyasi partilerin il temsilcileri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.