Bayburt’ta Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği

Bayburt’ta Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği Hakkında Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yapılan etkinlikler ile ilgili açıklama şöyle:

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile kurulan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı kararı gereğince 2021 yılında toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla bağımlılıkla mücadele seferberliği başlatılmıştır.

10 Şubat 2022 tarihli BMYK toplantısında 2021 yılında alınan ” Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği” kararının 2022 yılında da devam ettirilmesi kararlaştırılmıştır.

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde, uyuşturucu ve uyarıcı maddenin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularında alanında uzman kişiler tarafından seminer çalışmaları planlaması yapılmıştır. Bu kapsamda;

30.03.2022 tarihinde Müdürlüğümüz seminer salonunda Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü kadrosunda görevli Psikolog Osman ÖZCAN tarafından ”uyuşturucu ve uyarıcı maddenin zararları ve bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlıklar” konulu seminer düzenlenerek denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlüler ile personelimizin katılımı sağlanmıştır. Seminer programının ardından Denetimli Serbestlik Uzmanı Mehmet ASLAN ve denetimli serbestlik altındaki genç yükümlülerimizle Bayburt Gençlik Merkezi ziyaret edilerek yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirme alınmış, zeka test oyunu, okçuluk eğitimi ve talimi yapılarak 4 yükümlünün kaydı yapılmıştır.

Bayburt’ta Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği
Bayburt’ta Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir