1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Başkan Pekmezci’den gazetecilere ziyaret

Bayburt’ta Başkan Pekmezci’den gazetecilere ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, görev yapan basın mensuplarına hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

Bayburt’ta aynı zamanda 1991 yılında kurucu üyelerden olan Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyaret eden Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, gazetecilerin günlerini kutlarken, yerel yönetime yönelik çalışmalarını da anlatma fırsatı buldu.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Murat Okutmuş ile yönetim kurulu üyeleri Burhanettin Okumuş, Cengizhan Okutmuş, Beşir Kelleci ile Bayburt İHA Muhabiri Öznur Demir, Bayburt Sıla Gazetesi Muhabiri Alperen Selçuk’un hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Pekmezci, Bayburt Belediyesi’nin Et Entegre tesislerinin bahar ayları ile birlikte faaliyete geçeceğini belirterek, projeye 3 milyon lira harcadıklarını kaydetti.

Bayburt’ta en önemli eksikliklerden biri olan içme suyu arıtma sistemi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Pekmezci, “Bu sistem Ters Ozmoz denilen bir sistem. DSİ etüt çalışmalarını yaptı, ihalesi yapıldı. Etüt çalışmaları ile beraber alanlar belirlendi. Maden ve Masat’tan birleştirilen su, Gümüşsuyu mevkiinde bir alana geliyor, sistem burada kurulacak. Bu sistemle birlikte suyun içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonları, yani sudaki sertliğe neden olan maddeler arıtılacak. Burada su 18 metre yüksekte ana depoya basılacak, ondan sonra şehre verilecek. Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman Bakanlığı’ndan gerekli izinler alındı. Suyun ana yapısını bozmayacak bir çalışma içindeyiz. Bayburt’un musluklarından arıtılmış su akacak. İnsanımızın su ihtiyacı giderilmiş olacak. Bayburt Belediyesi’nin Kızıl Elması budur. İnşallah bunu başaracağız” diye konuştu.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir